Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire népszerű idén a...

Mennyire népszerű idén a pszichológia szak? Valaki meg tudja saccolni az ELTE-s ponthatart?

Figyelt kérdés
Az ELTE az álmom, visszanéztem a ponthatárokat, 2010 elott volt 453, 456 is, 445, 446 volt az előző években, de tobbszor volt 439, tavaly pedig 435. Tudom, hogy a pontszam a jelentkezok szamatol es teljesitmenyetol fugg. Nekem varhatoan 448-453 pontom lesz, nagyon lutri, hogy ezzel bekerulok-e.

2018. jún. 16. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

A pszichológia mindig is népszerű volt és lesz is.


Ettől függetlenül, ha 2012 után nem volt 440 feletti, akkor nem valószínű, hogy most lesz.

2018. jún. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
A központi ponthatár maradt, tehát alacsonyabb biztos nem lesz, én ezek alapján úgy körül saccolnám, mint tavaly. A magyar érettségi könnyebb, viszont a töri nehezebb volt szerintem, tehát ebben sem látok sok változást. Szerintem van esélyed, szorítok. :)
2018. jún. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Tavaly úgy emlékszem, azért ment le 435-re, mert kb. kétszer több embert vettek fel, mint eddig.

Ha marad ez a létszám, ha lecsökkentik megint, szerintem ennyi ponttal nem kell aggódnod, ha emelkedne is a ponthatár, én megkockáztatom, hogy simán bent vagy. A 2010 előtti pontok biztos nem térnek vissza, akkor valószínűleg jóval kevesebb volt a felvehető emberek száma.

2018. jún. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. jún. 17. 09:39
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én épp ilyen cipőben jártam tavaly és most itt tanulok. :) remélem sikerül
2018. jún. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!