Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vegyészmérnöki után informatika?

Vegyészmérnöki után informatika?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már elvégeztem a vegyészmérnökit kiváló eredménnyel, de úgy gondolom, hogy botrányos amilyen fizetéseket kínálnak ezen a pályán.


Azon gondolkozom, hogy itt a nagy informatikus hiányban megérné-e átképeznem magamat?


Matektól / Fizikától nem tartok, hiszen nekem is volt hozzájuk szerencsém mérnöki szak lévén, viszont adott a kérdés, hogy mekkora hátránnyal indulnék informatikai előképzettség nélkül?


Az informatikához eddig csak felhasználói szinten volt közöm + MS Office, de még középszintű érettségim sincs belőle.


Szerintetek érdemes lenne így belevágnom?

Lenne esélyem felvenni a tempót a "nulláról"?


Előre is köszi azoknak, akik érdemben tudnak válaszolni a kérdésre!


2019. aug. 4. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit értesz botrányos alatt, de nekem pl van egy ismerősöm, nincs még 40 éves és nettó 600 felett keres vegyészmérnökként.

Szerintem annyira azért az nem botrányos.

2019. aug. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvégezted a vegyészmérnökit, akkor programozni kéne tudnod, csomó infós óra van.

Egyébként nem tudom te hol nézelődsz, de teljesen jók a lehetőségek vegyészmérnökivel.

2019. aug. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Közalkalmazottként biztos rossz a fizetés, de vegyészmérnökivel pont, hogy magáncégekhez van a legtöbb lehetőség menni, midnenhol 300 ezres a kezdő fizetés, ehhez jön még cafeteria stb, és ez idővel csak növekszik. Nem tudom, Te hol élsz :D Amúgy meg inkább tegyél rá akkor egy vegyészmérnöki mestert, és nagyobbak lesznek az esélyeid, többet fog így érni az a képzés sokkal. Nálunk a tanáraink is mondták, hogy a vegyészmérnöki a mesterrel lesz teljes egész, a bolognai rendszer félbevágta...és amúgy is nagyon sok vegyészmérnök végez alapszakkal, sokakkal szóba se állnak mester nélkül.
2019. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Egy alap programozási tudás valamekkora előnyt jelent, de neked egy csomó más téren lesz előnyöd. Szerintem a legtöbben a matek-fizika vonalon szoktak elvérezni, meg a lustaság/bulivonat visz még el sok embert. Ha érdekel, akkor jók lennének az esélyeid az infókaron. De ha nem érdekel, akkor nem ajánlom, úgy nem leszel jó szakember.
2019. aug. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze, jó lehetőségek vannak ezzel azoknak akiknek több éves tapasztalatuk van... Pályakezdőkkel meg szóba se állnak kb...


Amúgy vegyészmérnökin nem tanítanak programozast...

2019. aug. 4. 20:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahol végezted a 6 hetes szakmai gyakod, miért nem maradtál ott gyakornoknak? Én is gyakornokoskodtam egyetem mellett mérnöki karon. Heti pár órát, igaz kb. csak MS office-ban kellett szórakoznom, de volt 2 év tapasztalatom.
2019. aug. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

A kérdezőt csak megerősíteni tudom.

Frissdiplomásként 1 hónapja vagyok álláskereső, rengeteg helyen dolgoztam diákként természetesen vegyiparban, de nem foglalkoznak vele a munkaadók. A fizetés pedig maximum 250 nettó kezdőként, és ha ennyit kapsz már örülhetsz..

2019. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 éve végeztem el az egyetemet, igaz én vegyész vagyok, de nem fizetnek rosszul nekem és könnyű volt elhelyezkedni is...
2019. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!