Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezőn mennyivel nehezebb...

Levelezőn mennyivel nehezebb tanulni?

Figyelt kérdés
Aki tehette volna, inkább nappalira ment volna tényleg?

2019. aug. 5. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Alapjában sokkal könnyebb, a nappali kissé lebutitott verzioja, ami megis ugyanolyan diplomat ad. Nehezze az teheti, ha pl. 8 oraban dolgozol mellette..
2019. aug. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Az alapképzésre az a legjobb, ha nappali szakra jársz. Vannak szakok, amelyek ugyanolyan jók levelezőn, mint nappalin (jellemzően ilyenek például a menedzsment szakok: gazdmen, kermark, psz stb.); de mégis, hiányozna az életedből az egész egyetemi élet. Meg egy nehezebb szakot (jog, orvosi, mérnök, bölcsész nyelvszakok) tényleg csak nappalin lehet rendesen megtanulni.
2019. aug. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Hát, régen csak Bródy János volt szabadúszó, mások nap 8 órát dolgoztak, de ma már a munka keveseket hátráltat. :D Munka mellett egy idő után még akkor is fárasztó, unalmas lesz, ha az ember szereti a témát. Aki otthon lakik, annak könnyebb, de párkapcsolat, házasság akár rá is mehet - még akkor is, ha az eleje nem ellenségességgel indul, hogy minek ez neked. Én még szülőkkel lakva csináltam, de a párom a másodikat és a harmadikat már a családban, hát, az egy élmény volt nekem. Le a kalappal minden támogató előtt, még ha én is voltam az is. :)


Sokkal könnyebb, mi? :D elég sok nyivákolást olvastam itt az évek folyamán rossz előadókról, elhadart előadásokról. Az kétségtelen, hogy a levelezősnek nem kell ezzel küzdenie, mert megkapja írásban, hogy mit tanuljon meg, aztán kalap-kabát. Mikor megjelenik, először ír belőle egyet, aztán másnap elmagyarázzák neki, mikor kiosztják és egyes vagy kettes lett, hogy hogyan kellett volna értelmeznie. :D Ha van jó példatár (hát, ez inkább mérnöki fogalom, mint orvosi), akkor otthon felfejlődhet, de szaktárgyakból nem igazán van ilyen. Én például azt csináltam, mert erősen hiszek a példamegoldás tanító hatásában, hogy amikor személyre szóló feladatot kaptunk, akkor elkértem a többiekét, és azokat is megcsináltam (nyilván a hétből hárman nagyon megköszönték, mert rájöttek, hogy eltolták, a maradék kicsit köszönte meg az ellenőrzést, de az enyémet senki sem csinálta meg :D )


Az egy nagy igazság, hogy a levelező az recept formában úgy néz ki, hogy végy egy fél évtized diákéletet, válogass ki előle mindent, ami jó, ezeket dobd el, a maradék a levelező. :D


A nem "rendesen megtanulni" minősítéssel nem igazán tudok egyetérteni.

2019. aug. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
13%

Nekem elvileg ősztől lesz tapasztalatom estiről (nehéz szak amúgy).

Aki már dolgozó emberként jön rá, hogy váltania kellene, az mégis mit csináljon?

2019. aug. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15%

Összeszorítja a fogát. :D

Az esti esetleg jobb bizonyos szempontból. Én például azt nagyon rühelltem, hogy nem tudtam senkit sem megkérdezni, hogy ez most miért 48, miért nem 24, mint amit én hoztam ki. Nyilvánvaló, hogy kettővel kell szorozni, de mért? Hát ez még a Gyakori ideje előtt volt. :D De estin több a találkozás, a tájékozódási lehetőség.


Másfelől meg az állandó megjelenési kötelezettség is lehet frusztráló.

2019. aug. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!