Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így jelentkezhetek alapképzésre?

Így jelentkezhetek alapképzésre?

Figyelt kérdés
Pár éve érettségiztem és nincs emelt szintű érettségim, középfokú nyelvvizsgám van. Jelenleg egy felsőoktatási szakképesítés 3. féléves leszek és ennek az elvégzése után szerettem volna tovább menni alapra. De a 2020-as feltételek között szerepel az emelet érettségi (ami nekem nincs). Szóval ha ezt elvégezném ezzel mehetnék tovább alapra vagy rám is vonatkozik így az emelt érettségi ha már folyamatban van egy képzésem???
2019. aug. 7. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rád is vonatkozik.

Csak a mesterképzésre jelentkezőkre nem.

2019. aug. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt: és azokra sem, akiknek már van egy alapszakos diplomájuk, és újra alapszakra mennének.
2019. aug. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat, hogy akinek van egy foszos képzése már akkor az mehet ugyan úgy , hogy “kiváltja”. Az akkor nem lenne igaz?? :/
2019. aug. 7. 20:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egy emelt minimum kell.
2019. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A felsőoktatási szakképzés nem ad diplomát, úgyhogy nem, nem váltja ki. Alapszakra jelentkezőknél csak abban az esetben nem szükséges emelt érettségi, ha van már egy alapszakos diploma, mert akkor az alapján történik a pontszámítás is. Ami neked lesz azért pluszpont jár, de a pontok nem számíthatók belőle.
2019. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
#3: volt egy ilyen elképzelés, de amennyire én tudom, még nem került be az oktatási törvénybe.
2019. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#5: Mármint milyen pontok nem számíthatóak bele?
2019. aug. 8. 05:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem, hogy FOSZK-ért pluszpontot kaphatsz csak, 32-őt, ha jól tudom, míg egy alapszakos diplománál úgy néz ki, bár egyetemenként változó, hogy hogyan pontoznak, de egy 5ös diplomáért adnak 400 pontot, 4esért 360 stb. Vagyis ezekből számolható pont, míg a FOSZK-os végzettségből nem.
2019. aug. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!