Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecen TTK gólyatábor?

Debrecen TTK gólyatábor?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudok majd elmenni, pedig szerettem volna és most attól félek én leszek az egyedüli elsőéves biológus hallgató, aki kihagyja és kívülállóként kezdem az évet, plusz még egy csomó hasznos dologról is lemaradok (értem ezt az információkra). Van itt olyan aki szintén nem megy, vagy nem volt az előző években? Tényleg nagy hátrány?

2019. aug. 11. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Ne aggódj, mások is lesznek, akik nem mennek, a legtöbb szaktársadat úgyse ismernéd meg, csak a csapattársaidat. Nem hangzott el túl sok fontos információ, de ami mégis, azt úgyis el fogják mondani mindenkinek.
2019. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Barátkozni később is fogsz tudni, ebben teljesen biztos vagyok :) A gólyatábor csupán ezt a barátkozást hozza előre egy-két héttel. Nekem is sokat adott, mert sok hallgató van az évfolyamon egy szakon, biológusokból is, és oké, hogy csak a csoporttársaimat ismertem meg, de az a másik 5 ember még a mai napig is a barátom és nagyon sokat jelentünk egymásnak. Érdemes volt még azért is, mert nemcsak vegyészmérnöket, de biomérnököket és biológusokat is megismertem. Pár hasznos tanácsot a csoportvezetők is elmondtak, hogy mit hogyan érdemes tanulni, milyenek a tanárok. Az egyik délelőtt még a kari vezetőség is ott ült velünk, tartottak tájékoztatót, feltehettük a kérdéseinket, de szerintem erre év elején is sor kerül (akkor nekünk már csak unalmas ismétlés volt). Vittek minket a fürdőbe, volt borkóstoló, tüzijáték (ezt azóta is emlegetik a tanárok, hogy erre persze van pénz, miközben krétára meg nem). Egynek jó volt.


De még egyszer viszont biztos nem mennék. Elmondom miért:

- az egész DE minden karja, aki befér még az első turnusba, mindenki ott lesz, 1000 diák, csak a kossuth kolikba és környékén, ezzel a rengeteg diákkal leszel BEZÁRVA azon a kis helyen

- BEZÁRVA: körbe lesz kerítve az egész kossuth koli nagy vastag nehéz drótkerítéssel, biztonsági őrökkel, és nem lehet kimenni, nagyon gáz...

- Mi az, hogy az egyetemen van a gólyatábor? Miért nem karonként rendezik, elmennétek valahova egy tó mellé vagy mit tudom én, és tényleg szórakoztok, mint más gólyatáborokban. Erre ezek meg megszervezik az egyetemen, ahol amúgy is leszel a további években...

- Minden éjjel 10-től ment a buli zene hajnalig, alig tudtam aludni...

- az egyik félelőttünket OTP-s reklámmal, a másik Vascular plazmás reklámmal töltöttük. Azaz ugyanabba a sátorba, ahol a tanárok a tájékoztatót tartották, ott meg kellett hallgatni egy otp-s nőt, másnap meg h a vascular plazma milyen jó kereseti lehetőség...reklám, amiért kap pénzt a HÖK (TTK-Hallgatói Önkörmányzat).

- Ja és igen, a HÖK-ösök. Olyan nagy uraknak képzelik magukat XD Más egyetemeken ,,hülye" aki hökösnek megy, mert elveszi az időd és nem kapsz érte semmit. Itt meg valahogyan de tudnak innen-onnan pénzt csalni, elosztogatják maguk között...és a GT első estéje is arról szólt, hogy őket kellett egyesével megtapsolni. A csoportbezetőket is folyton jönnek ellenőrizni, olyan kisfőnököknek képzelik magukat. De aki kis sunyi és talpnyaló, össze is barátkozik velük, mert lehet egyszer még haszna is lesz belőlük (kisebb dolgokban). Érdekes am, hogy a nagy DE-HÖK, akik tényleg valakik már, azok sokkal normálisabbak, mint a TTK-hök.

- egyszerre kellett menni reggelizni, ebédelni, vacsorázni, mint ha ovisok lennénk. Megvoltak a kötött nappali programok, amiktől nem lehetett eltérni, és időre ott kellett lenned, bár a nap nagy részében csak a padokon ültünk és beszélgettünk csoportosan.


Ja és ha normális evőeszközökkel akarsz enni, akkor vigyél magaddal fém evőeszközöket, mert a gólyatáborban mindenkinek mindent műanyag edényekbe adnak műanyag evőeszközökkel. Volt, hogy rántott húst adtak, de az a kis gyenge műanyag kés el se tudta vágni.


Úgyh ne bándd! Össze lehet ismerkedni az órákon is, szobatársakkal is, tesiken is. Meglesz az!

2019. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszöm a válaszokat, most már nem is aggódok emiatt annyira. 🙂
2019. aug. 13. 11:35
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Bár nem TTK-s vagyok, de ugyanabban a turnusban vettem részt a gólyatáborban. Az előtte szóló borzasztó sok negatív kritikát írt. Az igaz hogy kordonnal körbe van kerítve az egész, de ennek biztonsági okai vannak. Ne juthasson be külsős, illetve ne is jusson ki részeg gólya, egyedül egy ismeretlen városba, mikor a szervezők felelnek értük.


Azt én sem tartom jó ötletnek, hogy ott van a gólyatábor, ahol további éveket fogunk eltölteni. Mások vízpartokra mennek.


Az hogy kajalni, meg programokra időre kell menni, szerintem nem probléma. Mindennek van egy rendje. Az meg nem lehetséges, hogy "én most nem akarok menni erre a programra, így nem megyek" mert ahogy az előbb említettem, a szervezők és csoportvezetőid felelnek érted.


Az hogy buli van hajnalig hát most istenem. A GT nem alvásról szól.

2019. aug. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

,,Az hogy kajalni, meg programokra időre kell menni, szerintem nem probléma. Mindennek van egy rendje. Az meg nem lehetséges, hogy "én most nem akarok menni erre a programra, így nem megyek" mert ahogy az előbb említettem, a szervezők és csoportvezetőid felelnek érted."


Csak az a baj, hogy ez is rosszul volt megszervezve. Volt, amikor korán keltem fel reggel, mert nem tudtam aludni, már nagyon éhes voltam, így a szobatársammal együtt elmentünk reggelozni. Senki nem volt, még egy fél óra múlva sem. Amikor meg a többiek mentek, sorban állás volt, sőt volt, hogy nem is az étteremben ettünk, hanem kint a padokon. Milyen szervezés is ez?


Oké, ne jöjjön be külsős. Oké, este a részegek ne tudjanak kimenni. De mi az, hogy reggel egy boltba nem lehet elmenni? Azért mondom ezt, mert ismerősöm pár évvel ezelőtt orvosisként nagyon jó véleménnyel volt az egészről, őket akkor még Tokajba vitték ki gólyatáborba, ott nem volt kerítés és alap volt, hogy mehet mindenki mindenhova, csak gyere vissza, meg arra a programra mész, ami tetszik. Felnőtt emberek vagyunk, könyörgöm. Amit még ,,bírok", amikor annyira büszkén mondják, hogy ez az ország legnagyobb gólyatábora. Ja persze, mert letudjátok az egészet helyben meg egyszerre, hogy jobban kijöjjön a dolog. Nem a negatívkodás volt a célom tényleg, csak szomorú, hogy a gólyatáborban nem a gólyák vannak a központban, hanem hogy jól járjon vele a HÖK, meg hogy k**va kól nézzen ki az egész a drónokkal felvéve, amikor a gólyákat az ugyanolyan pólókban locsolja a tűzoltóság habbal.

2019. aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Ja igen, voltam már jópár táborban, pl. hetedikesként matektáborban. 111 gyerek volt, tényleg gyerekek, vegyes kororszátály. Fent voltunk a hegyekben faházakban, mégsem állt senki az ajtóban, hogy nem mehetünk ki. Mondjuk nem is lett volna hova elmenni, mert abban a kis faluban nem volt semmi, de simán volt szabad program és nem felügyeltek ránk, nem nézték, ki mikor hova ment. Milyen érdekes.
2019. aug. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

"orvosisként nagyon jó véleménnyel volt az egészről, őket akkor még Tokajba vitték ki gólyatáborba, ott nem volt kerítés és alap volt, hogy mehet mindenki mindenhova, csak gyere vissza, meg arra a programra mész"


Még én is abból a generációból származok. Volt kiadva szabadidő, amikor persze elhagyhattuk a tábort a csoportvezető engedélyével. De olyan nem volt hogy olyan programok választasz amit szeretnél, akkor lépsz le amikor akarsz. Kajálasokkor, este ott sem hagyhattuk el a tábort. Csak azóta voltak botrányok más egyetemeken (lásd ELTE), így ezek kivédésének az oka minden megszorítás.


A HÖKösök meg azon dolgoztak végig hogy a lehetőegjobb legyen NEKÜNK. Nem önös érdekből.

2019. aug. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!