Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki az Óbudai...

Van itt olyan, aki az Óbudai Egyetem gépészmérnök levelező szakján végzett, és szívesen válaszolna esetleges kérdésekre?

Figyelt kérdés

Én CAD-CAM-CNC szakirányra tervezek menni, mert ilyen területen végeztem, mielőtt egyetemre jelentkeztem, valamint jelenleg is a gyártásban dolgozom.


Olyan is írhat, aki most jelentkezett, vagy már oda jár, és van kedve infókat megosztani/cserélni ;)


Első körben leginkább az érdekel, hogy melyik tárgyakra kell a leginkább "odafigyelni", amiken sokan elcsúsznak, és mit érdemes betartani - pl honnan érdemes tanulni - ha le akar vizsgázni az ember, vagy éppen milyenek (szakmailag ill. személyiségükben) a tanárok és mi az amit elvárnak bizonyos tárgyakból, hogyan viszonyulnak a diákokhoz, esetleg vannak-e olyan dolgok amikkel be lehet náluk vágódni, vagy éppen amivel a diákok elvágják magukat náluk?

Az is érdekelne, hogy CNC-s végzettség, ahol tanultunk manuális megmunkálástól (eszterga, marógép, fúrógép, reszelés stb) kezdve keményítésen, hegesztésen, CAD rajzolás alapokon keresztül természetesen a programozásig (CAM-et is beleértve) és egyedi alkatrész gyártásig sok mindent, napi szintű szakmai gyakorlattal, előnyt jelent-e bizonyos tárgyak megtanulásánál.

Amiről sokszor akartam olvasni de nagyon keveset találtam róla, hogy milyen területen lehet elhelyezkedni, ahol konkrétan ez a szakirány számít, mit csinál egy CAD-CAM-CNC mérnök, amellett, hogy persze rengeteg különböző munkakör létezik, érdekelne, hogy pontosan mik is a lehetőségek.


Aki tud hasznos infót, érdekességet, jó tanácsot, ne tartsa magában! Itt is jó / privátban is!


Köszi!



2019. aug. 15. 18:06
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!