Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelező szakra mennyire...

Levelező szakra mennyire érdemes laptopot vásárolni?

Figyelt kérdés

Havi 2 alkalom nem egy eget rengető sok idő. Mennyit kell vagy szokás jegyzetelni azokon a napokon mikor be megy az ember?

Eléggé csúnyán írok, ezért gondoltam, hogy talán szüksgés lenne rá, de havonta 2 alkalomért....



2019. aug. 15. 20:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%

Én nagyon is javaslom. Sokkal kényelmesebb, mint papírra jegyzetelni, jobban visszakereshető az anyag is, ráadásul egyszerűbb, mint egy csomó füzetet cágolni magaddal.

Havi 2 alkalom nem sok idő, ez tény, na de az egész egyetemi tanulmányaid időtartamát nézd! Havi 2 alkalom az évente 24 alkalom. Egy egyetemi képzés alsó hangon is 4 éves, tehát még a legóvatosabb becslés is 96 alkalmat jelent.

Lehet ugyan bérelni is laptopot, de pénzügyileg így már jobban megéri, ha veszel egyet.

2019. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Fő problémám inkább az írás szépsége, és utána való elolvasása, na meg gépen azért jobban lehet rendezni a tanulmányokat mint papíron, ez teljesen igaz. Arról nem beszélve, h utána nyomtatni, küldeni sokkal egyszerűbb.


Áh bérelni tuti nem, nem éri meg hosszú távon.

2019. aug. 15. 20:11
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
És gondolj bele, hogy lesznek beadandók is, egymásnak küldtök mindent, amit valaki talál, csinál, és a szakdolgozat.
2019. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Meg a diktafonra gondoltam, de az nagyon macera, meg nem is biztos h minden tanar megengedi hogy hangfelvetel keszuljon az orajarol.


Alapjaraton van laptopom, csak azt autodiagra vettem, es a kijelzoje nagyon kicsi h egesznap azt nezzem, meg a merete se nagy, es gepelni nem kenyelmes rajta. Regi Lenovo uzleti laptop.


Igen, egyszerubb valszeg mindent egy gepen csinalni mint papirozni/fenymasolgatni

2019. aug. 16. 07:33
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
a laptopra is lehet diktafon programot tölteni, és azzal nem is feltűnő, ha felveszed az előadást
2019. aug. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha jegyzetelni akarsz, felejtsd el a laptopot. Egyrészt a 10-20 fős teremben baromira idegesítő lesz mindenkinek, ha vered a billentyűzetet.

Másrészt ahelyett, hogy figyelsz, inkább netezni fogsz, ez 100%.

Harmadrészt papírra még mindig könnyebb jegyzetelni.


Nem tudom, de ez valami bölcsész hóbort, hogy mindenre laptop kell nekik? Két mérnöki képzés után, a második informatikai fel se tudom fogni, hogy miért élteti pár ember ennyire a laptopon jegyzetelést.

2019. aug. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#6 a golyóstollak percegéséhez képest a laptop billentyűzetének semmi hangja nincs. Sőt, továbbmegyek, a mai modern nagy billentyűzeteknek sincs már különösebb hangjuk (kivéve a párezres silány szarokat).

Másrészt, ha nincs laptopja, akkor szerinted 100 százalékban a tanárra fog figyelni? Nem fogja az okosteldzsóját pöntyörgetni, nem fog a füzetébe rajzolgatni, nem néz ki az ablakon, hogy milyen szépen esik az eső, vagy bármi mást? Okosteldzsón ugye nincs internet, egy gramm sincsen!

Papírra jegyzetelni kényelmesebb? Jah, amíg olyan tanárhoz nem kerülsz, aki körlégzéssel négy bekezdést ledarál, te meg jó ha 3 mondatot le tudsz írni belőle kézzel.


Ez nem "bölcsészhóbort", hogy valaki laptopon jegyzetel, soha nem is volt az. Egyszerűen haladni kell a korral, fejlődik a technika. Azonkívül manapság - jobb helyeken - az anyagot elektronikusan továbbítják, és neked is elektronikusan kell feltöltened a beadandókat. Azonkívül 1 db laptopot sokkal kényelmesebb hordozni, mint 5 könyvet és 10 füzetet, és cseppet nagyobb a kapacitása is, így aztán nem kell 20-30 ezreket elpisálnod könyvekre.

Ha te ennyire retró vagy, hogy a jegyzetfüzet és a toll számodra tökéletes, az a te dolgod, de ne gondold már, hogy ez automatische mindenkire igaz.

Lepontozni pedig én is tudok, rögvest be is mutatom.

2019. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

ma 21:17

Ne akard már megmondani nekem, hogy hol tart a technológia. Most végzek mérnökinfosként, és egy ember se használ laptopot jegyzetelgetésre.


Az előző egyetememen az olyanok ki is hullottak.


Nem tudom milyen 10. büfészakon tudtál te pötyögéssel átmenni, de nem feltételeztem hogy a kérdező kidob 3 évet az életéből olyan szakra, ahol mesekönyvet kell írni és az érzéseidről beszélni az ötösért.

2019. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
És megjegyzem, nem a laptop léte a kérdés, gép az kell, de jegyzetelésre na ne már.
2019. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Még egy valami, én a munkahelyemen 500 ezer forintos laptoppal dolgozok jelenleg, és engem kifejezetten felba.na ha valaki a csendes teremben azon pötyögne.
2019. aug. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!