Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelező szakra mennyire...

Levelező szakra mennyire érdemes laptopot vásárolni?

Figyelt kérdés

Havi 2 alkalom nem egy eget rengető sok idő. Mennyit kell vagy szokás jegyzetelni azokon a napokon mikor be megy az ember?

Eléggé csúnyán írok, ezért gondoltam, hogy talán szüksgés lenne rá, de havonta 2 alkalomért....



2019. aug. 15. 20:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#8 pedig itt tart a techológia, az elektronika irányába. Ha valóban ott végeztél, akkor tudhatnád, hogy már a mérnökök se kék papírra húzkodnak fehér vonalakat, hanem 3D-ben modelleznek például

Azért pedig senki nem fog kihullani, mert laptopot használ jegyzetelésre, a kettő közöt egészen pontosan nulla ok-okozati összefüggés van.

Ezzel az elitista baromsággal meg le is állhatsz, hogy ami nem mérnök meg infó, az büfészak. Hogy a Kérdező milyen szakra jár, az legyen az ő dolga.

2019. aug. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

ma 21:25

[link]

Ilyen egy fél milliós irodai laptop billentyűzetének a hangja. Ha szerinted 10 órában nem idegesítő hogy valaki melletted ezt csinálja, akkor gratulálni tudok.

2019. aug. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek semmi ilyen hangja nincs, pedig már tizenegy éves.

10 órában végig laptopos mellett ülsz??? Ez most komoly?

Ám nyugodj meg: ha 10 óra hosszat kellene a körmölést hallgatnod, az is ugyanígy felbosszantana. A kedvenc zenédből is eleged lenne, ha megszakítás nélkül 10 óra hosszat hallgatnád.

2019. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

ma 21:31

Nem tudom, hogy jártál-e már valaha levelezőre, de ott az órák nagy része nem 200 fős előadóban lesz, hanem egy kis 20 fős teremben, ahol elég közel fogtok egymáshoz ülni, és igen, akár egy nap 10 órában.

2019. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nappalira jártam, nem levelezősre, ettől függetlenül továbbra is fenntartom, hogy egy normális laptop billentyűzetének a hangja semmivel se nagyobb, mint egy golyóstollé.

Azonkívül pedig, mindenki arra fog figyelni, amit a tanár mond, nem arra, hogy kattognak-e a laptop billentyűi. Aki pedig nem a tanárra figyel, hanem a társaira, az tök fölöslegesen ült be az előadásra.

2019. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

ma 21:39

Mond már, kíváncsi vagyok hogy az ilyen zsenik mint te milyen szakon tanultak.


Komolyan mondom a 10 éves ipari tapasztalatomat és a beosztásomat kukába dobhatom azok alapján, amit egyesek képesek állítani ezen az oldalon.

2019. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem titok, én speciel anglisztika szakon tanulok, és sehol nem tapasztaltam azt, amit te állítasz.

Az ipari tapasztalatnak és a beosztásnak konkrétan mi köze van ahhoz, hogy sokaknak laptopon könnyebb írni, mint kézzel? Esküszöm nem értem a logikádat.

2019. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen hol tart a technológia. Azért kell papírra jegyzetelni mert teljesen máshogyan fogadja az agyad. Egész közoktatás alatt kézzel, papírra írott jegyzeteket készített a diák. Csak azzal, hogy sajátkezűleg írod le amit hallottál, már több raktározódik el a memóriádban mintha legépelnéd, mert ez a természetes. Oda kell figyelni, hogy ne véts hibát írás közben ami megint egy hatalmas plusz abban, hogy már akkor odafigyelj arra amit leírsz. Gépelésnél nyomsz pár backspace-t azt ennyi.

Nem azért kell papírra írni mert fúj laptop meg hangosak a billentyűk. Nagyon is hasznos, sőt elengedhetetlen segédeszköz a felsőoktatásban. De előadáson sokkal célszerűbb papírra, kézzel írni. Egyszerűen több marad meg benned.


Levelezőhöz nem biztos hogy kelleni fog (de az biztos hogy attól még hasznos) mert azokon a napokon amikor be kell menni akkor egy nagy falatban leadnak mindent, aztán otthon tanulhatsz.


A mérnökök munkahelyen valóban gépen terveznek mindent. Az egyetemen a műszaki ábrázolásnak nem az a lényege hogy teljesen megtanulj kézzel szerkeszteni. Szemléletet és képességet fejleszteni van ma már az a tárgy. Arra van, hogy egyáltalán képes-e a hallgató arra, hogy egy tervet hiba nélkül el tudjon készíteni. Azért jó, mert megtanít arra, hogy szépen, igényesen kell végezni a munkát. Ha az analóg módszerekkel sikerül, akkor digitálisan is fog. Fordítva már nem biztos. Akkor úgy fog hozzáálni, hogy semmi baj bármikor ki tudja javítani.

2019. aug. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Huhh, közben elolvastam itt a beszélgetéseket.

Mint fentebb írtam, nekem a laptop az írás miatt szükséges, mert ha a tanár elkezdeni darálni a szöveget és gyorsan írom akkor baromi csúnya az írásom, és nem biztos h visszatudom olvasni. Na meg a gyorsaság. A másik mint kiderült, eléggé sok infó órám lesz amit nem egész tudok hova tenni, egy gazdasági szakon.... h vajon ott, mit, és hogy fogunk tanulni.

2019. aug. 20. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!