Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Waldorf óvoda vagy Waldorf...

A Waldorf óvoda vagy Waldorf iskola elnevezés számomra nagyon negatív kicsengésű. Másnak is?

Figyelt kérdés
2019. aug. 17. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Igen.
2019. aug. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Igen. De nem a diákok, hanem a tanárok és a szellemiség miatt, szóval aki odajár, az ne érezze úgy, hogy őellene szóltam.
2019. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Miért lenne negatív. Ez egy alternatív iskolatípus, más módon és hangsúlyokkal tanítanak.
2019. aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Bocsi az offert, nem sokat tudok a waldorf sulikrol, csak hallomasbol alap dolgokat, de nagyon erdekel a dolog:) elso ketto valaszolo, meg tudnatok magyarazni nekem, miert negativ kicsengesu ez szamotokra? Van ismerosotok aki ilyen suliba jart?
2019. aug. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem feltétlenül negatív. Haverom oda járt, sokat mesélt róla és nem tűnt rossznak. Ez egy alternatív iskolatípus, ami angolszász pedagógia elveket használ. Nincsenek poroszos nevelési eszközök és a diákoknak több szabadideje és nagyobb szabadsága van. A tanárok nem a dominanciájukat érzékeltetik, mint az állami sulikban teszik ezt előszeretettel, hanem közvetlenebbek. Jó a nyelvoktatás ezekben az iskolákban.
2019. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Ha érdekel egy Waldorf iskolába játr ember véleménye írj rám. 2018 ban végeztem és elsőtől oda jártam.

2019. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Pozitívan cseng. Jó dolog az nagyon.
2019. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem a waldorf hallatán szívmelengető érzeteim vannak. A legklasszabb dolog a családunk életében! Itt nem csak szellemiségre leltünk az oktatás mellett, hanem közösségre. Olyan társadalmi szerveződésre, összefogásra, egymásra figyelésre, amit máshol nem tapasztaltam. Boldog vagyok, hogy a waldorf közösség tagja lehetek🙏🏻
2019. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Nekem pedig az állami iskola hallatán hányingerem van. Ugyanis 10-ből 9 alkalommal így mentem el otthonról suliba. Gyermekeim waldorfba járnak és életem egyik legjobb döntése volt. Bár nekem is lett volna ilyen lehetőségem.
2019. okt. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!