Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sok negativ kritikat hallottam...

Sok negativ kritikat hallottam a Moricz Zsigmond Gimnaziumrol! Mennyire higgyek ezeknek?

Figyelt kérdés
Leginkabb a sznobokrol, a klikkesedesrol es a rongyrazasrol hallottam..

2018. ápr. 24. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Tele van prolival
2018. ápr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos ezek mind igazak. Lehet néha kicsit túloznak, de valóban tele van sznobokkal. Voltam a nyílt napon, és elég rossz tapasztalatokat szereztem.
2018. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Leírom neked túlzás nélkül: fontos az öltözködés, de barátokat itt se az alapján fogsz találni. Az is fontos pl hogy kinek hány követője van instán és sokan járnak rendszeresen bulizni. Ha te nem vagy ilyen, akkor a "menők" mindig le fognak nézni, de 1-2 embert biztos találsz akikkel jóba lehetsz.
2018. ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
69%
Én új vagyok a suliban, igazából majd csak szeptemberben kezdem, de már ismerem az osztálytársaim 80%-át. A tanárokkal is váltottam már pár szót, kedvesek, ismerőstől hallottam, hogy nem szivatnak. Az évfolyamban nem egy cigis, bulizós, márkás ember van, de hol nem? A Móriczban kicsit több, mert Rózsadomb környéke, de abszolút megéri. Tipikus lázadó vagyok, piercing, festett haj, tipikus rockos külső (már ha lehet így mondani), mégis jól kijöttem az osztálytársaimmal, és ez a lényeg, nem? A felsőbb évesek nem érdekelnek, az évfolyamtársak is hanyagolhatóak, a többiek pedig jófejek. Gazdag Khmm... Dekoratív személyeknek tűnnek, de csak meg kell ismerni őket. Szóval ha színvonalas, kicsit gazdagabb (mondjuk én nem vagyok egy nagy márkás, mégse néznek le), normalitást felülmúló suliba akarsz menni, akkor ajánlom.
2018. aug. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom még aktuális-e a kérdésed, de azért válaszolok, hátha jól jön valakinek a véleményem.

Idén végeztem, 4évesbe jártam (töri szak). Őszintén szólva, nagyon felháborít, hogy ezek a negatív “kritikák” többnyire arra alapoznak hogy Rózsadomb, és ezért következtetésképpen mindenki gazdag, sznob és rongyrázós..

Igen vannak gazdagok, igen vannak akik cigiznek, és még olyanok is akik sznobok. És? Mondjon már nekem valaki egy olyan gimnáziumot ahol ez abszolút nincs jelen.

Klikkesedés? Átlagos. Ha arra vagy kiváncsi, hogy kizárnak-e azért mert nem vagy “gazdag”, nem. Nekem is egy csomó osztálytársam volt, akiről egyáltalán nem lehetett elmondani hogy gazdag. Mégis beilleszkedtek, lettek barátaik, nem zárták ki őket semmiből. (Olyan osztálytrásam is volt, aki faluból, községből jött) Ha az híreszteléseken kívül más is érdekel:

A tanárok nagyon jó fejek, empatikusak, mindenben próbálnak segíteni, mindemellett nagyon jól tanítanak is. Természetesen van követelmény, de aki rendesen tanul és szorgalmas, annak nem lesz problémája.

Az érettségire, nyelvvizsgára nagyon jól felkészítenek.


Ha bármi egyéb érdekel, írj privátban! Szívesen válaszolok a kérdésekre! :)

2018. nov. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Előző vagyok, még a nyílt napokkal kapcsolatban.:

Nagyon sajnálom, hogy rossz tapasztalatot szereztél, (valamelyik előző válaszoló) de ez nem az “igazi” arca az iskolának. Ilyenkor nagyon sok ember kihagyja a sulit, és sajnos azoknak lesz nagy a hangjuk, akiknek abszolút semmi alapjuk nem lenne rá.

Mondok egy példát. Volt egy nyíltnapon, hogy az egyik osztálytársam (Soha nem volt kitűnő, sőt még jó tanuló se, csak a szája nagy + mivel a testvére odajárt, de nem lett elég jó a felvételije, pénzzel vették csak fel- Tudom, most nagyon sok ember fog megbotránkozni ezen, de mondhatnék akárhonnan példákat, hogy kit vettek fel pénzzel (VMG, Rákóczi stb. vannak ismerőseim))

tehát, a büfében fennhangon ócsárolta a Móriczot. Olyan dolgokért, amik abszolút nevetségesek és legtöbb esetben teljesen alaptalanok.

De most őszintén. Ilyen ember szavára adnak az emberek? Aki soha nem tett semmit a tanulásért, de még a közösségért sem? És még neki rossz minden?

2018. nov. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
47%
Nekem (eddig) jó a tapasztalatom a Móriczcal. Sokkal rosszabbra számítottam, szintén a hasonló híresztelések miatt. Hatosztályost kezdtem idén, a természettudományos tagozatot. A tanárok nagyon jók, a matek elég nehéz, sokat követelnek, majdnem minden órán írunk röpit. Kell készülni. Nyelvóra lehetne több is, jelenleg csak 3 angol van/hét. Felvételinél nem volt angol szintfelmérő, emiatt nagyok a különbségek az osztálytársak esetében, mert van aki egyáltalán nem tud angolul (németes osztályból jött), van aki meg már elég jól, mert minden nap volt angolórája. Ennek ellenére nem kezdőről indult az angol, így elég nehéz azonoknak, akik nulla szinten vannak, külön angolra kell járniuk... Majdnem minden tantárgyból bontás van, de maga az osztálylétszám nagy (30 fő). Kémiánál van labor, jól felszerelt. Sok program van a suliban, figyelnek a közösségépítésre. Van gólyatábor, gólyabál.
2018. nov. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!