Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valakinek egyetem alatt...

Ha valakinek egyetem alatt alkalmanként hivatalos külföldi elfoglaltságai vannak, hogy lesz "igazolt" a hiányzása?

Figyelt kérdés

Most megyek egyetemre. Úgy tudom, a gyakorlati órákról félévenként max 3 óra hiányzás engedélyezett, olyan pedig, hogy igazolt hiányzás, nem létezik, egy kalap alá kerül az elalvás és a betegség is.

Vannak olyan munkáim, melyek miatt előfordulhat, hogy alkalmanként el kell majd utaznom külföldre, és ha adódik ilyen lehetőség, nyilván nem azt az egy órát választja az ember a szakmai megbízatása helyett.

Bizonyára vannak főként sportolók, filmkészítők, és sokan mások, akik hivatalos elfoglaltság miatt rendszeresen nem tudnak bejárni. Az ilyen esetekben mi a teendő, mi az "igazolás" hivatalos útja? Gondolom nem buktatják meg folyamatosan minden ilyen helyzetben lévőt (természetesen csak ha hivatalos elfoglaltságokról van szó). Ha ezekről az alkalmakról születik hivatalos papír, az egyetemnek, szaknak, szaktanárnak eljuttatva, figyelembe veszik?


2019. aug. 18. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyéni tanmenet van kialakítva pl. a sporolók számara. Amihez kérvényt adtak be.
2019. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Lehet kérni a félév elején (regisztrációs héten) egyéni tanrendet.

2019. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk orvosi egyetemen senkit nem érdekel miért hiányzol. Gyakorlatokról nem lehet, szemináriumokról 2 megengedett. Senki nem nyomoz utánad, hogy mizu.

Orvosi igazolást aki meg nem tud szerezni, az életképtelen.


Szóval érdemes utánajárni.

2019. aug. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az ilyen magán jellegű dolgok miatt nem engednek el, ezt így nem nézik el. Annyi, hogy van x hiányzásod és azt arra osztod be, amire akarod. Ha te elmész külföldre, akkor elmentél külföldre, ha megbetegedtél, akkor megbetegedtél. Akadhatnak olyan tanárok, akik engedékenyebbek és pl. velem is volt olyan, hogy megbetegedtem és már túlléptem a hiányzásomat, de a tanár azt mondta, hogy semmi baj, mert beteg voltam és nem szándékosan nem mentem be, hanem nem tudtam. Viszont fordítva nem működik, legalábbis itt nem szeretik, ha ilyen magán programok miatt hiányzol és azt nem engedik el. Viszont nem is mindenki ilyen engedékeny, van olyan tanárom is, aki orvosi igazolást sem fogad el vagy akkor is beír hiányzónak és kihúzza a neved a listáról, ha ott vagy csak pl. nem válaszolsz egy kérdésére vagy nem olvastad el a kiadott irodalmat. Olyan is van, aki sunyiban csinálja és a tudtod nélkül, óra után húzza ki a neved és utána meg pislogsz, hogy miért buktatott meg mikor nem is hiányoztál... Szerintem meg kell próbálni az egyéni tanrendet vagy pedig megbeszélni a tanárral, hátha.
2019. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!