Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz kollégiumba...

Mennyire nehéz kollégiumba bejutni egy budapesti egyetemen?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például a BGE-re vagy a BME-re, mert ezek érdekelnek inkább.

Úgy hallottam, hogy első évben még kapnak kolit az elsőévesek, de a másodikban már nem, illetve nagyon nehéz. Ti mit gondoltok erről?/ Ez igaz? Valakinek van valami tapasztalata erről?

Köszönöm előre a segítőkész válaszokat!



2019. aug. 19. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
A kolik pontok alapján mennek. Testvérek száma, szülők fizetése, családi állapot (külön nevelik stb), táv... X pontszám fölött van esély bekerülni, de tényleg inkább az első éveseket részesítik előnyben.
2019. aug. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Túl sok egyetemista van, és túl kevés kolihely. És a helyek kiosztásánál fontosabb nekik a szoc. helyzet, mint a tanulmányi eredmény, tehát még arra se lehet játszani, hogy szorgalmasan tanulsz és lesz kolid..
2019. aug. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetemfüggő. Én az ELTE-t és a BME-t ismerem csak.


A BME-n ha átlagos tanuló vagy, már nagyon könnyű bejutni, szociális alapon viszont baromi nehéz, kb. a legcsóróbbak közé kell tartozni hozzá.


ELTE-n borzasztó a koli felvételi rendszer, ott csak a szociális helyzet számít, és ott is borzasztó nehéz jó koliba kerülni vele.

2019. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha HÖK-ös vagy akkor szinte garantált a kolis hely.

Első évben inkább szociális alapon nézik a bejutást, de pusztán tanulmányival is van rá lehetőség csak sokkal kisebb.

Onnantól pedig jó tanulmányi eredmények + szociális helyzet + közösségi pontok alapján dől el. Ha aktívan részt is veszel a koli takarításában, eseményekben akkor 99% hogy lesz helyed amennyiben nem kettesekkel bukdácsolsz végig a képzésen.

Illetve meg kell barátkozni azzal az esettel is, hogy lehet nem a legjobb, legközelebbi koliban kapsz elhelyezést, hanem mondjuk a város másik felében. De még akkor is legalább van koli és nem kell csomó pénzt albérletre kiadni.

2019. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én BME GPK-ra járok.

Első évben felvételi pontok, illetve szociális alapon lehet kolit kapni, a későbbiekben pedig tanulmányi, szociális és/vagy közösségi alapon.

Gólyaként a felvételi pontok alapján talán kicsit nehezebb (a jelenlegi helyzetet nem tudom, 5 éve 470 ponttól lehetett automatikusan kolit kapni, ami a 380-420-as ponthatárok mellett egész soknak számít), szociális alapon meg az egy főre jutó jövedelem szól bele a legnagyobb súllyal, arányaiban nem tudom mennyien kapnak kolit.

A későbbiekben viszont szerintem nem nehéz, olyan 3,6-os átlag felett már biztosan lehet kolira számítani, de például tavaszi félévben 2-essel szokott kezdődni a bekerülési átlag. Ehhez ráadásul a KKI-t veszik figyelembe, azaz - nagyon leegyszerűsítve - ha veszel fel plusz tárgyat (pl. ingyenkredit szabvált), akkor még könnyebben elérheted az átlagot. A bukás viszont nagyon lehúzza ezt az átlagot, érdemes kerülni.

2019. aug. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5: a kolis felvételi ponthatár folyamatosan csökken, tavaly már valahol 430 körül volt... Egyrészt a gólyákat nagyobb arányban veszik már fel koliba mint régebben, másrészt meg az utóbbi időben mintha egyre kevesebb ember akarna kollégista lenni.
2019. aug. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!