Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti érettségi Milyen?

Esti érettségi Milyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok,lenne egy pár kérdésem.

Külföldön tanultam egy ideig utána abba kellet hagyam a sulit családi okok miatt és vissza kellet jönni Magyarországra.

Most le szeretném rakni az érettségit estin, aki volt már esti érettségin milyen?

Már találtam is egy gimnáziumot 2 év allat le tudom rakni.

Nagyon nehéz?

Ugye én külföldön tanultam és ott sokkal könnyebb volt a suli mint itt Magyarországon.

Ha tudtok ajánlani könyveket/oldalakat ahol tudnék tanulni nagyon meg köszöném!

Mindent bele akkarok adni hogy meg legyen nekem. :)

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.



2019. aug. 19. 23:35
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

"Alatt" két t egy l, "kellett" két t, mondatközi szó kis betű, "akar" 1 k. Szerintem te nem azért nem tudsz helyesen írni, mert külföldön tanultál, hanem mert diszgráfiás vagy. Érdemes lenne szakvéleményt kérni (18 év fölött ez szerintem fizetős), mert könnyítéseket lehetne kérni: helyesírás értékelése alóli felmentés, többletidő).

Nyilván nem könnyű, de meg lehet csinálni. Legfeljebb nem kitűnőre fogsz érettségizni, hanem csak átmész. Tananyagként az iskolai tankönyveidet használd, amit majd adnak. Abból kell felkészülni. Kiegészítésképpen a sulinet.hu-n vannak tananyagok.

2019. aug. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom félévente vannak vizsgák 2 év alatt csak akkor tudsz érettségizni ha van szakmád ha nincs akkor 4 év a képzési idő


Külföldön milyen oktatásban részesültél miben könnyebb?

2019. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!