Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOS Nem akarok szakmából...

SOS Nem akarok szakmából érettségizni! Mi legyen?

Figyelt kérdés

Szülők miatt szakgimnáziumba jelentkeztem. De nem érdekel a szakma és hülye is vagyok hozzá.(informatika)

A kettesért is küzdök, de a többi érettségi tantárgy teljesen rendben van. Viszont ezen biztosan elhasalok.

Állítólag kötelező ebből érettségiznem. Nem lehet mégis valahogyan kikerülni ezt? Irodalomból emeltezek, bőven elég nekem abból tanulni plusszba. A matek sem megy egyedül, csak ha sok időt ráfordítok. Ezek mellett sportolok is és még a nyelvvizsgám sincs meg, a jogsit is most kezdem.(Most megyek harmadikba)

Nem vagyok tisztában a jogszabályokkal, hogy mit hogy lehet, de nem szeretnék ebből érettségizni, mert az csak hátráltatna minden szempontból, szükségem pedig sohasem lesz rá.

Hogyan lehetne ezt megkerülni? Osztályfőnököm nem ért az ilyen dolgokhoz, őt nem tudom megkérdezni.

Bántást nem kérek, szerintem érthető, hogy nem szeretnék ebből vizsgát tenni.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2019. aug. 19. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megkerülni nem tudod sehogyan. De azt javaslom, hogy válasz még egy tárgyat, a szakmait meg csináld meg, hogy meglegyen. 25%-ot csak elérsz.
2019. aug. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Pontosan informatikán belül miből kéne érettségizned? Hátha tudok hozzá anyagot. De ha csak simán informatika érettségi, akkor az rém egyszeri, semmi más mint office. Wordbe kattintgatni és szöveget szerkeszteni, stb. Erre biztosan képesvagy, ha átnézed.
2019. aug. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha van sima "általános" szak, és ha jó fej az igazgató akkor válts osztályt. Iratkozz át olyanra, ahol nincs kötelező szakmai tárgy. Persze akkor valószínűleg különbözeti vizsgát kell tenned azokból a tantárgyakból amiket nem tanultál.
2019. aug. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ebbe az iskolába jársz, nem tudod elkerülni, csak iskolaváltással.

Válassz még egy hatodik tárgyat, amiből leérettségizel. Ha netán megbuknál szakmából, akkor ősszel öt érvényes tárggyal jelentkezhetsz gimnáziumi érettségire, és mivel már nincs jogviszonyod a szakgimiben, és megvan az öt tárgyad, fogsz kapni egy érettségi bizonyítványt, de vesztesz egy évet.

Azért fuss még egy kört, nem olyan nehéz az a kettes még szakmából sem.

2019. aug. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#2, a szakmai informatikának semmi köze a Wordben kattintgatáshoz.
2019. aug. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is infó szakon voltam szakgimiben. Vagy programozásból vagy hálózatból készülj fel jól, akkor meglesz a 2-es. Én csak a programozást csináltam meg az érettségin és még az se lett túl jó, de a 2-es így is meglett nekem :D
2019. aug. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!