Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz így az oktatással?

Mi lesz így az oktatással?

Figyelt kérdés
Az OKJ 2020-tól megszűnik, egyetemre emelt érettségi és nyelvvizsga kell. Ki mit vár ettől a rendszertől? Aki 2022-ben érettségizik, nem lesz nyelvvizsgája, az OKJ-ra se fog tudni menni. Elmagyarázná valaki, hogy mi lesz a fiatalokkal? Mennyivel csökkenhet az egyetemre felvettek száma?

2019. aug. 20. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekel
2019. aug. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
94%
Az OKJ (ezen a néven) megszűnik, és más lesz helyette (hasonló, de más).
2019. aug. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Ugyanez, mivel eddig állításod szerint jó volt az oktatás, téged még sem sikerült megtanítani az értő olvasásra. Senki sem írta, hogy az OKJ megszűnik. ÁTALAKUL. Ha maradna olyan amilyen, ez nem zavarna? Hogy felesleges szakok vannak, csak a papírért kell 1-2 évet "tanulni". Ez eddig nem zavart? Csak mikor ezt át akarják alakítani?


A legtöbb ember eddig is csinált emeletet és nyelvvizsgát, hogy több pontja legyen, eztán is fog. Őszintén, 2 diplomával örülök annak, hogy valahogy kiszűrik a lumpereket az egyetemről. 250-en kezdtük annó a szakot, abból kb. 20-an végeztünk, s kb. a fele olyan volt, aki csak egyetemre akart menni, de nem tudta minek, nem is érdekelte és kihullottak

2019. aug. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem zavarna, eddig az ment bárhova, amikor csak akart és aki komolyan gondolta el is végezte, és nem érdekelte őt a többi, aki kiesett vagy lemaradt vagy bármi. Most nekem úgy tűnik a lehetőséget veszik el. Elfogadom a #3-as álláspontját, de nekem más. És az hogy átalakul mit jelent? Pontosan, hogy alakul át és miért?
2019. aug. 20. 12:54
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

#3 Én magam vagyok a példa, hogy nincs igazad. Vidéki áltsuliba és középsuliba jártam, mind a két helyen csapnivaló volt a nyelvoktatás, iskolai keretek között nem tudtam volna megcsinálni a nyelvvizsgát (egy kezemen meg tudod számolni, hogy anno hányan tettek nyelvvizsgát érettségi előtt az évfolyamról - és mind angolból, nem németből, különórákkal). A szüleim nem olyan anyagi helyzetben voltak, hogy külön tanárhoz járassanak.

Kikérem magamnak, nem vagyok lumper, tettem emelt érettségit, érdekes mód egyetem alatt diákhitelből elkezdtem járni nyelvtanárhoz, letettem a nyelvvizsgát, elvégeztem a BSc-t és MSc-t, majd a szakmámba helyezkedtem el. És minderre esélyem se lett volna, ha akkor bevezetik ezt a marhaságot.


Előbb a nyelvoktatást kellene országos szinten egy színvonal felé emelni, majd utána bevezetni a hozzá kapcsolódó elvárást.

2019. aug. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyetértek, nálunk nem voltak rossz tanárok, de dupla annyi órával sem lehet elérni egy egész osztálynak színvonalas tudásra. Mindenképp kell különtanár, ha a gyereket épp nem ez érdekli a legjobban. Van olyan, aki nagyon jó történelemből és magyarból, de nem szereti a nyelveket. Neki az iskolai oktatás főleg kevés. 90-en lehettünk az évfolyamon és kb 15 embernek volt nyelvvizsgája.
2019. aug. 20. 13:01
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is csapnivalóak voltak a tanáraim, én az egyetem végére időzítettem a nyelvvizsgát, mikor még volt 15 tárgyam, szakdoga írás és a 90 tételes államvizsga. 6 hónap alatt magamtól megtanultam angolul. Ugyanezt meg bírtam volna csinálni középiskola végén is, lehet még könnyebben, mert akkor még benne voltam a nyelvtanulásban. De nem volt kedvem, kifogást keresni könnyebb, hogy az oktatás a sz.r, a nyelvvizsgán mindenkit megbuktatnak stb. stb.

És a lumper alatt amúgy sem ezt értettem, de valószínűleg ez a sok ember, aki nálunk volt, nem szenvedett volna az emeltel és nyelvvizsgával, mert annyira nem lett volna fontos neki a dolog. De aki egyetemre akar menni, az fix. hogy addig hajt, amíg be nem kerül

2019. aug. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Valószínűleg az lesz, hogy a 280-300 pontos, “csak legyen valami papír” emberkék kénytelenek lesznek valami szakmát tanulni és elmenni dolgozni.
2019. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

#7 "kifogást keresni könnyebb, hogy az oktatás a sz.r" - "De aki egyetemre akar menni, az fix. hogy addig hajt, amíg be nem kerül"


Mert minek is javítani, fejleszteni bármin is, minek emelni a színvonalat oktatás (vagy akár egészségügy) terén, minek hozzásegíteni az állampolgárt a tanulás lehetőségéhez, igaz? :) Inkább mindenki szívja magába otthon a nyelvtudást, javítgassa magának a nyelvvizsgás feladatokat, leveleket, gyakorolja saját magával a beszédkészséget eme csodálatos képességgel, amivel Te rendelkezel, hiszen 6 hónap alatt kisujjból kirázható. Mindezt azért, hogy felvételt nyerhessen, majd aláírhassa a hallgatói szerződést a röghözkötésről. Természetesen nem kötelező, ki is lehet menni külföldre, persze ekkor megbélyegezzük, hogy hazaáruló - miközben jogosan érzi, hogy fiatal magyar állampolgárként semmit nem ad neki a kormány, se segítséget, se lehetőséget a tanulásra (minek is éri meg az állampolgárság?).


Értem én, hogy valami téged irritál a volt szaktársaid kapcsán, de megsúgom hogy ha nem nem végzik el a szakot, akkor a munkalehetőséget se veszik el tőled, akkor mi is a problémád pontosan? Milyen károd származik ebből? Zavar, hogy az adófizetők pénze lehet pocsékba megy azzal, hogy elkezdik a szakot, de nem fejezik be? Ezt már pár éve mintha megoldották volna a hallgatói szerződéssel (úgyis le kell dolgoznia, úgyis be kell fizetnie adó formájában).

Tehát ott tartunk, hogy a kormány részéről született még egy elvárás, de ugyanúgy nem ad semmit cserébe. És te erre módod, hogy jól van ez így.

2019. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De hogy mennek szakmára, ha az sem lesz? Valaki tudna erre válaszolni? Persze a további vélemények is érdekelnek az oktatással kapcsolatosan! 3-5 éves képzés lesz egy szakma de mi van azzal, aki már 19 éves érettségizett felnőtt, az menjen egyetem helyet ( ha nem nyer felvételt vagy nem is akar menni) mondjuk 4 évre "tanulni" hogy egy eladó lehessen? Nem vagyok tisztában ezzel a dologgal, elnézést!
2019. aug. 20. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!