Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz így az oktatással?

Mi lesz így az oktatással?

Figyelt kérdés
Az OKJ 2020-tól megszűnik, egyetemre emelt érettségi és nyelvvizsga kell. Ki mit vár ettől a rendszertől? Aki 2022-ben érettségizik, nem lesz nyelvvizsgája, az OKJ-ra se fog tudni menni. Elmagyarázná valaki, hogy mi lesz a fiatalokkal? Mennyivel csökkenhet az egyetemre felvettek száma?

2019. aug. 20. 12:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
17%

"Értem én, hogy valami téged irritál a volt szaktársaid kapcsán, de megsúgom hogy ha nem nem végzik el a szakot, akkor a munkalehetőséget se veszik el tőled, akkor mi is a problémád pontosan? Milyen károd származik ebből? Zavar, hogy az adófizetők pénze lehet pocsékba megy azzal, hogy elkezdik a szakot, de nem fejezik be? "


Nem, nem zavart akkor sem a sok lumper csoporttárs, most sem zavarnak, nekem van jó munkám, remélem nyugdíjig dolgozhatok itt. De utálom a picsogó embereket, ezeket a lumpereknél is jobban utálom. Azt bezzeg senki sem értékeli, hogy 6 évet fizet az állam, egy konkrét szakmát kitanulhatsz ingyen, ellenben külfölddel. De ezt senki sem emlegeti, csak hogy mi a sz.r

2019. aug. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem akkora nagy a probléma.

Vannak olyan szakok, ahova 280 ponttal be lehet jutni, ami nem túl nagy teljesítmény. Aki vagy szándékosan nem tanult vagy nem tud jobbat teljesíteni, nem kell egyetemre menni, mert nem bírja az ottani követelményeket általában, ami hozzáteszem még mindig nem olyan magas mint egy külföldi egyetemé. Szakmát tanulni szerintem nem szégyen és ezt kellene tudatosítani az emberekben. Ma éppen az a baj Magyarországon, hogy kb. mindenkinek diplomája van, mindenkit vegyünk fel, vigyük lejjebb a követelményeket, hogy mindenki diplomát szerezhessen, hozzunk létre mindenhol egyetemi karokat. A diploma elértéktelenedett ennek következtében, ezzel párhuzamosan megemelkedett a PhD-ra jelentkezők száma, mert már kell valami, amivel a diplomás is kiemelkedhet a tömeg diplomások közül. Hasonlóan sok diplomás nem tud elhelyezkedni és csalódik, hogy már pedig neki diplomája (papírja van), tehát diplomás munka jár neki és mi az, hogy nem veszik fel őt a kívánt munkahelyre, illetve nagyon keveset keres. Sok olyan szak van, ami egyetemi keretek között indul teljesen feleslegesen, azokat felül kelleni vizsgálni és már korábban OKJ rendszerbe kellett volna integrálni.

Az OKJ-s képzéseket elvileg 2-3 évesre akarják változtatni de van olyan, ami maradna a régebbi keretek között, tehát ez, hogy az OKJ megszűnik teljesen így nem teljesen igaz. Ilyen képzésekre meg ezután is be lehet jutni, mert nem lesz követelmény az, ami a felsőoktatásba való bejutáshoz szükséges (emelt érettségi, nyelvvizsga stb.). A felsőoktatási szakképzés még mindig ott van, mint lehetőség. Tehát azt nem mondanám, hogy nincs lehetőség tanulni (új "OKJ", FOKSZ, egyetem), csak nyilván egyetemre az igazán jók fognak tudni bekerülni.

2019. aug. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!