Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legpiacképesebb...

Melyik a legpiacképesebb itthon szerezhető gazdasági mesterképzés?

Figyelt kérdés
Az osztatlan elemző közgazdász szakot leszámitva. Biztosítási/pénzügyi matematika, esetleg közgazdasági elemző?

2019. aug. 21. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Amiket felsoroltál, azok konkrétan.


Igen, akkor tudod, hogy ezek a keményvonalas közgazdasági szakok.


Pedig a Gazdaság- es pénzügymatematikai elemzés (5 éves osztatlan) MSc a legjobb képzés szerintem. De ez magánvélemény. :D


Itthon mindegyik piacképes. Ezekre kevesen jelentkeznek a többihez képes, és kevesen is végzik el.


Programozási nyelvekkel, plusz további idegen nyelvek megtanulásával még jobb vagy.


Szóval mindegyikkel jól jársz.

2019. aug. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem oda írni, hogy pénzügy MSc, számvitel MSc szintén nagyon jók lehetnek. De van sok lehetőség.


MSc-n itthon nem tanulnak annyian, azt sokan inkább külföldön végzik.

2019. aug. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
41%

Mivel a 65% leírta a lényeget, ezért csak annyit tennék még hozzá, hogy ha tehetséges és szorgalmas vagy, akkor a többivel (gazdmen, kermark) is messzire jutsz, illetve ami szerintem jópofa szak még:


matek + biztosítási és pénzügyi matek mester

matek + machine learning szak külföldön (vagy online platformokon, amcsi egyetemekről)

gazdinfo + gazdmen vagy pénzügy mester

mérnök szak + MBA

2019. aug. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!