Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemeknél van minimum...

Egyetemeknél van minimum tantárgy, amit fel kell venni, hogy nappali tagozatos jogviszonyom lehessen?

Figyelt kérdés

2 tárgyat fogok csak felvenni... olvasom már egy ideje a szabályzatokat, de én nem találtam semmit erről.

A diákigazolvány miatt lenne fontos, mert levezőn nem kapnék, és így a diákmunka is kilőve.


2019. aug. 23. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha napppalira vesznek fel, akkor nappalis vagy. Levelezőre -- ha van egyáltalán -- nem sorolnak át.
2019. aug. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetem? (sok egyetemnél meg van adva, hogy hány kredit kell hogy ne rúgjanak ki).
2019. aug. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Azt hozzátenném, hogy egyéb szankciók lehetnek. (1es voltam)
2019. aug. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Most komolyan képes vagy egyetemre járni azért, hogy megkapd azt a szaros diákot?..

Át fognak dobni fizetősre, mert nem teljesíted az államihoz szükséges feltételeket. (átlag, kredit)

Amúgy meg remélem azt is tudod, hogy ha nem végzed el a szakot visszafizettetik veled, márpedig 2 tárgyal nem fogod.

2019. aug. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
4. Nem írta, hogy államin van.
2019. aug. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, ha azért potyázik, hogy diákja legyen és evvel pár fillérrel többet keressen, akkor nem fizet ki félévente 400-akat tandíjra.
2019. aug. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6. Az is lehet, hogy ebben a félévben kevesebb tárgyat vesz fel. Meg ha államon lenne, akkor ott van a szerzödésben, mit kell teljesítenie.
2019. aug. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Eddig államin voltam, most raktak át fizetősre. A levelező 20 ezer forinttal lenne csak olcsóbb. Utolsó félévem, már a szakmai gyak is meg van. Szerintem tök 8, hogy hétköznap megyek be egyszer arra a 2 órára, vagy pedig szombaton a levelezősökkel. 30%-ot így is lehet hiányozni az órákról. Viszont diákként ugyanannyit/többet keresnék + lazább munkakörülmények lennének. Ráadásul sokat ingázok, a diákbérlet nagy segítség lenne.

Vagy szól valami érv a levelező mellett?

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2019. aug. 24. 11:35
 9/10 A kérdező kommentje:
Kérdeztétek melyik intézmény ez... NJE
2019. aug. 24. 11:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi érvem mellette. Plusz akkor nemed mrll kifizezni a tb-t, ha nem vállalsz teljes munkát. Ami több lesz egy félévre, mint 20e. Tehát még csak nem is sporolsz.
2019. aug. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!