Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes újra próbálni az...

Érdemes újra próbálni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Tavaly nappalin elkezdtem egy gépészmérnökit, de nem igazán ment a szak. Mechanika tantárgy pl pontot se tudtam szerezni. Most levelezőn jelentkeztem újra, de nemtudom ellezdjem e, vagy letegyem egy szakirányú okj-t. Levelezőn könnyebb, vagy más mentalitással nekifussak, vagy inkább hagyjam a fenébe, ha ennyire nem ment tavaly?

2019. aug. 26. 07:31
 1/5 Vodafonelive ***** válasza:
68%

6 evvel ezelott ugyan igy voltam, mint Te!

12-ben elso felevben a nehezebb targyak a matek1, mecha1 meg meg 2 alibibb nem lett meg. Elkeseredtem es kiiratkozas helyett szaktarsam a passzivalast javasolta. Kimentem kulfoldre dolgozni 19 evesen ami nem volt leanyalom. Megtapasztaltan, hogy mi a rossz es a nehez es ha en osszekaptam volna magam meg sikerulhetne is. Ugyhogy visszamentem 13-ban folytattam ahol abbahagytam, ami megvolt megvolt ami nem azt ujra felvettem. Ugyan a 7 felev helyett osszesen 9 felev alatt, tanulassal, lazsalassal, kis bulival, csalasokkal de el lehetett vegezni a gepeszmernokit. Nem tudom hol tanulsz en Pecsett csinaltam. Aztan vegzes utan egybol elmentem mar levelezoben mesterkepzesre amit csont nelkul most majusban fejeztem be(ez hiba volt, mert gepesz msc-re kellett volna menni)

Lehet kell egy pont aminel azt mondod, hogy igen, ezen felulkerekedsz es elvegzed.

2019. aug. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Laylah ***** válasza:
30%

Levelezőn nem hiszem, hogy könnyebb dolgod lenne, épp ellenkezőleg. Nincs segítséged olyan értelemben, hogy valamelyik szaktársaddal össze tudnál ülni bármelyik délután tanulni.

Szerintem próbáld meg, ha nagyon akarod, máskülönben mindig azon fogsz rágódni, hogy akár sikerülhetett is volna és sosem tudod már meg.

(Kieg.: én is mecha1 miatt hagytam ott a műszaki egyetemet.)

2019. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mechanika majdnem mindenkinek nehéz és egy durva szóró tantárgy, sokan kihullanak tőle. Érdekel maga a szakma? Ezt szeretnéd csinálni valóban? Ha igen, mert ez az álmod, akkor igen, próbáld újra, és járj különtanárhoz, hogy sikerüljön, vagy kövess el bármit, hogy jobban menjen a tanulás ebből a nehéz tantárgyból. Gondolom, nem tart örökké, csak pár félév, bár biztos lesz később is ehhez hasonló, erre épülő tantárgy, szóval gondold át, hogy azokat is bírni fogod-e, ha úgy igazán nekiülsz. Esetleg más egyetem, ahol elvileg könnyebb, lazább a tantárgy?

Levelező szerintem nem könnyebb. Annak tűnik, mert kevesebbet kell bejárni, de a követelmény vizsgákon elvileg ugyanaz, én legalábbis úgy tudom. És a kevesebb kontaktórán próbálják az oktatók ugyanazt megértetni, de hát ez nehezebb.


Ha viszont más szakmát is el tudsz képzelni, akkor válassz más szakot. Mert ugye van, akinek nagyon nincs a vérében ez a matek-fizika alapú mechanika, szóval kár erőltetni, ha végig egy szenvedés lesz, és lehet, hogy később a szakmában is hasonló nehézségek lesznek.

2019. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gépészmérnöki alapja a mechanika. Ha még ez sem megy, akkor semmi keresnivalód nincs ott. Válassz más képzést.
2019. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudni. Ha elsőre nem vetted eléggé komolyan, és azért nem ment, de most mégis rászánnád magad akkor hajrá! Viszont ha mindent beleadtál, készültél sokat, de egyszerűen nem ment, akkor sajnos úgy látszik nem neked való ez a pálya.
2019. szept. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!