Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 23 évesen elkezdeni a jogi...

23 évesen elkezdeni a jogi egyetemet?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék újra érettségizni es jogra jelentkezni, nem lennék nagyon "öreg" mire ügyved lennék?
2019. júl. 2. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még belefér.

28 évesen diplomáznál (5 év egyetem, ha sikerül elvégezni menetrend szerint), 3 év a szakmai gyakorlat ezt követően (ügyvédjelölt ügyvédiskolai képzéssel), ezután jogi szakvizsgázol ami olyan 1-1,5 évet vesz igénybe még, szóval olyan 32-33 évesen lennél kezdő ügyvéd. Ahhoz, hogy befutott ügyvéd legyél viszont kell még ezután 5-10 év ha nem több, szóval úgy kalkulálj.

Azt mérd fel még, hogy az ügyvéddé válásig rosszul keresel majd, illetve egy ügyvédi iroda beindításához nem kevés tőke szükségeltetik, szóval nem árt ha van egy biztos anyagi háttered. Nem tudom most miben dolgozol és mennyit keresel, de valószínűleg bérben visszaesést fog jelenteni számodra az egyetem elvégzése utáni elhelyezkedés, amit nyilván egy 23 évesen végzett friss pályakezdő simán bevállal, de ugyanezt közel a 35-40 felé már nem igen szokták.

2019. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én közel 23 évesen (novemberben töltöttem, előtte szemptemberben kezdtem) kezdtem a jogot tavaly, és bár irigylem a 18-20 éveseket hogy ők kb annyi idősen fognak végezni mint amennyi én voltam kezdéskor, más különbséget nem érzékelek. Persze ha szóba jön hogy én már elvégeztem egy alapszakot akkor néznek nagyot, de egyébiránt nincs különbség köztünk, nem tűnök öregebbnek se, nem szembeötlő kontraszt ez a néhány év. Sőt, néha én lepődök meg hogy a kb 30-nak kinéző szolis-vakolatot viselő lányok még húszévesek sincsenek.. :D az ügyvédséggel kapcsolatban az első leírta amit én is gondolok.
2019. júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor az mit szóljon, aki az orvosit kezdi ennyi idősen 😫
2019. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!