Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket lenne erdemes valaszt...

Melyiket lenne erdemes valasztanom: ELTE GTI, Corvinus, BGE, BME-GTK?

Figyelt kérdés

Jovore fogok erettsegizni es gazdasagi szakra szeretnek majd jelentkezni,leginkabb penzugy es szamvitel szak az ami a legjobban tetszik.Viszont nagy dilemmaban vagyok:Nem tudom melyik lenne a legjobb valasztas,ezek a sulik erdekelnenek, nagyon megkoszonnem ha irnatok pro es contra velemenyeket ezekrol a sulikrol.Milyen a tanitas,milyen a szinvonal,milyenek a kovetelmenyek,tanarok? Szerintetek melyik lenne a legjobb valasztas?


Elore is koszonok minden valaszt!



2019. aug. 26. 13:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Koszonom az utolsonak,a corvinus sajnos kilove az atalkulas miatt,es hogy ilyen nagyon magas atlagot (3,8) kell elerni a corvinus osztondij megtartasahoz.A BGE es Elte-Gti kozul melyiket ajanlanad,hogy elorebb jeloljem.?
2020. febr. 5. 18:27
 12/13 anonim válasza:
Én BGE-n vagyok, de nagyon szopatós, a legtöbben épphogy átmennek a kettesekkel, ami az állami ösztöndíjhoz nagyon kevés. Elég jókat hallottam az ELTE GTI-ről, a tanárokról és a hozzáállásukról, de ki tudja mi igaz belőle:) Én mindenképpen beadom újra az ELTE-re és majd kiderül hogy alakul.
2020. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

Tudom, hogy elkestem de ha esetleg mast erdekelne azert valaszolok ra.


A BCE jelenleg az első gazdasági egyetem Magyarorszagon. Ha meg van valakinek a pontszáma a bekerulesre en ezt az egyetemet ajánlanám.


A Corvinus utan az ELTE GTI következik. Ez a kar csupán 2 eve alakult, es mar masodik ami azert sok mindent elarul. A tanári kar részben a BME GTK-t elhagyó tanárokbol, részben ELTE tobbi kararol adódik össze. De vannak eloadok BGE es BCE rol is. Ami itt különlegesebb lehet, hogy a tárgyaid nyelveit szabadon valaszthatod, nem csak angol vagy csak magyar mellett vagy elkotelezve. Illetve az előttem emlitett megajánlott rendszer. Ez ne tévesszen meg senkit nem sokkal könnyebb mint a vizsgas lehetoseg. Viszont folyamatos tanulásra ösztönöz, es ha jol felkeszulsz ott a "jutalom" hogy nem kell vizsgaznod.


A BGE BME es a Debreceni Egyetemen is minőségi képzést adnak. Kello szorgalommal ezek az intézmények se rossz választások.


Mivel GTI-s hallgató vagyok ezert irtam tobbet rola. Ez abbol adódik, hogy erre volt ralatasom.


Minden egyetemnek vannak erossegei, gyengesegei, fontos, hogy körbe kell jarni az összeset, es ki kell választani a magadnak megfelelőt. A rangsorrend nem feltétlen fontos.

2020. febr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!