Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért divat manapság kikészíte...

Miért divat manapság kikészíteni, meg bántani, aki jobb, vagy jó tanuló?

Figyelt kérdés

Főleg gimnáziumban volt. Mielőtt írnátok, nem voltam stréber, jó gyerek, beszéltem stb.


Annyi volt a bűnöm, hogy én nem sorozatban beadtam üresen a dolgozatokat (bár volt egyszer, kétszer ilyen is), meg buktam minimum egyből, meg a matektanár javítgatott bele kb. 60 %-nak, hogy meg legyen egyáltalán a kettes. Vagy lógtak, meg hetekig nem jöttek suliba, sőt egyik éven az utolsó hónapban nem jöttek be egy tárgyra, hogy megússzák a dolgozatot. Piáltak, cigiztek, drogoztak a suliban. Ez volt a bajuk.


De nagyon durván, órán levágták a hajam, rágót nyomtak bele, kaját kentek bele, mert én írtam a dolgozatot, ő nekik meg volt idejük. Dobáltak, loptak, megszégyenítettek napi szinten... Még akkor is bántottak, mikor beteg voltam, vagy rosszul lettem valamikor stb. A legjobb húzásuk, a búcsúajándék volt, mikor is bedrogoztak a tudtom nélkül, az italomba tettek a cuccot, én meg mit sem sejtettem...


Szerintem ezt nem sok mindenki bírta volna, én is akartam sulit váltani, de nem engedték, meg utána mindenre azt mondták, hogy ott akarom hagyni a sulit... Csak magamnak ártottam, hogy egy-egy ilyen után elkeseredettségemben ilyet mondtam.


Sőt a tanárok sem tettek semmit, meg én éreztem rosszul magam, sajnáltatni meg nem akartam. De egy-egy bunkóbbik még nekem szólt be...


Máig állítom, hogy nem velem volt a baj. De a mai eszemmel bemosnék egy-kettőnek, mikor a telefonomat lopták el stb., mert elültetett a tanár...


Csak máig nem értem, hogy mi a baj volt hogy valaki tanult is illetve néha napján jegyzetelt, meg alapból több eszem volt, mert különösebb erőfeszítés nélkül voltak jó jegyeim mindig. Na aztán az egyetem már más tészta. Vagy ez miért jogosít fel bárkit is, hogy tönkretegyen valakit, pokollá tegyen 4-5 évet vagy esetemben utána sem hagytak békén....


2019. aug. 30. 17:25
 1/2 A kérdező kommentje:
*sokat beszéltem, mindenben benne voltam
2019. aug. 30. 17:25
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ne általánosítsunk, ez brutálisan egyedi eset. És én igen is azt gondolom, hogy mindig kettőn áll a vásár. A bullying totáisan elítélendő dolog, de sajnos a legtöbb szenvedő alany saját magát kergeti bele ebbe a szerepbe (tudat alatt nem is akarna változtatni rajta, mert ez az egyetlen módja, hogy figyelmet kapjon).
2019. szept. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!