Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki okos meg kitűnő tanuló,...

Aki okos meg kitűnő tanuló, miért várja el mindenki, hogy egyetemre menjen?

Figyelt kérdés
Nem egyet tudok, akinek meg az nem ment, vagy azért ment mert elvárták tőle, vagy csak legyen egy diplomája, mert a család ezt szeretné.
2019. júl. 18. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Családi elvárás, bizonyos javakat pl beszüntetnek a szülők ha a gyerek akadékoskodik, ha nem az történik amit ők megálmodtak számára.

Sok korlátolt gondolkodású ember, a diplomában látja a jövőt, a megélhetést, de azt nem veszi számításba hogy közel sem fog úgy élni mint Nelly Furtado, vagy Neymar...

2019. júl. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, velem is ez volt, semmi más nem létezett csak a diploma és elkezdtek egyre és egyre jobban bekeményíteni.
2019. júl. 18. 20:30
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem a család hibája, hanem az egyéné, aki nem tud kiállni a saját életéért. Gyereknek lenni 20 felett már ciki. Fel kell nőni és élni a saját életed. És akkor nem azzal telik az élet, hogy másokat okolsz a saját gyávaságod miatt.
2019. júl. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Mert a tudás hatalom. És pénz. Sok pénz. A diplomások jelentősen többet keresnek életük során, mint a szakmunkások. Igen, vannak kiemelkedő ellenpéldák (például a nemzet gázszerelője), de nagy átlagban a diplomások jobban keresnek és könnyebb életük van.
2019. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem okolok senkit.


Tudok van olyan család, ahol nem lehet kiállni magadért, meg nagyon szigorúak. Az egyetem meg pont az a fura helyzet, hogy már felnőtt vagy, de másrészt iskolás gyerek. Már rég dolgoznod kellene, de mellette legyen diplomád kettősség.

2019. júl. 18. 20:56
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem mindig kell megfelelni a szülői elvárásnak. Ha te másban látod életed beteljesedését, akkor hajrá! Az egyetemi tanulmányoknak saját döntés kell/kellene lennie.
2019. júl. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
Nem, nem tudom. Egyetem mellett lehet dolgozni és felnőttként élni. Nincs olyan, hogy egyetemista gyerek. Gyáva egyetemista van, aki a kényelemért megalázkodik. Szigorúak? És akkor mi van, ha nincs kivel? Kifogások, kifogások...
2019. júl. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem tudom mi érdekel téged kérdező, de manapság bármi is érdekli az embert, van egyetemi része. Miért csinálnál pl okj-t vagy mennél külföldre dolgozni, ha tanulhatsz is. Fiatal vagy, nincs család gyerek.. A szülők azért erőltetik a továbbtanulást, mert te még nem vagy tisztában vele mennyire fontos lehet egy jó végzettség. 18-20 éves korában az ember gyerek még sokszor.Fogalma sincs mit jelent 20-40 évig dolgozni. Családot gyerekeket eltartani. Én 30 éves vagyok, de most jöttem rá, hogy mennyit is jelenthet egy diploma.
2019. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert akár beismered, akár nem, vannak néha dolgok amiket a szülők jobban tudnak mint te. Élettapasztalat, előrelátás, gondolkodás, stb. Bármit is hozunk fel ellenérvnek, a lényege ugyanaz marad: mert ők látják, hogy ha valakiből lehet valami, akkor ne szórakozza el az életét. Ha 18-20 éves felnőttként nem vagy képes felfogni, hogy az egyetemmel és diplomával jobban jársz az életben, akkor azért vannak ott a szülők, hogy egy bizonyos határon belül a jó útra tereljenek. Én mindig is nagyon lusta voltam, de jó eszem volt, okosnak mondtak. Ha a szüleim nem nyomják, hogy kislányom légy jó tanuló, miért hoztál négyest, miért nem tudtad ötösre, akkor elkanászolódtam volna. Ma már nagyon hálás vagyok nekik, mert a szigoruk nélkül sehol sem lennék. Így 12 évig kitűnő tanuló voltam, gimiben néha csúszott be egy egy négyes dolgozat, melllette megtanultam gyorsan tanulni, és a szórakozástól sem zártak el. Nálunk nem volt kérdés az egyetem, csak a szakirány. Kiálltam magamért, és most azt csinálom amit szeretek. Tapasztalat: ha tudod mit akarsz, állj ki érte, de érdemes meghallgatni az ősöket, mert néha van hogy ők jobban tudják. Amúgy meg igenis elvárhatnak ilyen apróságokat, ha már 18 évig tömték beléd a pénzt és még meg is van a magadhoz való eszed, akkor ne csak -és elnézést a kifejezésért- cse$zd el az életedet, mert éppenséggel nincs kedved továbbtanulni. A diploma melletti érveket pedig már felsorolták korábban.
2019. júl. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem várom el.

Én is benne vagyok a mindenkiben.

A kérdés csak egy általánosítás.

2020. márc. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!