Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem Debrecenben a...

Van esélyem Debrecenben a TÁG-ba bio-kémiára bekerülni, akár fellebbezéssel?

Figyelt kérdés
5., 6. és 7.-ben az évvégi bizonyítványom átlaga 4-es volt, 8. félévim átlaga pedig 4,8-as volt, azaz 5-ös.

2019. szept. 3. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A középiskolai felvételi eljárás lezárult. Gondolom 9 osztályba mennél most. Nem is értem hogy mit akarsz megfellebbezni. Fellebbezni akkor lehet ha valamilyen méltánytalanság ért. Esetleg méltányossági kérelmet írhatsz, de gyanítom hogy így szeptember elejen amikor fullra fel vannak töltve az osztályok simán elutasítanak (tegyük hozzá, hogy jogosan). Persze egy próbát megér de készülj fel az elutasításra.

Esetleg ha újra megírod a nyolcadikos központi írásbelit akkor rendes felvételi eljárás keretében bekerülhetsz.

2019. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most vagyok nyolcadikos, nem kilencedik e mentem. Csak ha belehúzok, a félévimet ki tudnám hozni 4,8-ra.

A kérdésem az, hogy jövőre lenne-e esélyem bekerülni ilyen átlagokkal.

2019. szept. 4. 16:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel a felvételidet döntően a központi írásbelid határozza meg ezért a kérdésedre nehéz válaszolni. Ha a magyar és matek központid 50-50 pontosra sikerül és a szóbelin ügyes vagy akkor biztosan felvesznek ezzel az átlaggal. Persze azért bioszból és kémiából jó lenne ötösnek lenned és ha el tudnál menni biológia vagy kémiaversenyre az jó pont lenne.
2019. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!