Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor ha az egyetem...

Mi van akkor ha az egyetem nem indít egy szabadon választható tárgyat sem és nem tudom összeszedni azt a pár kreditet, amit kell?

Figyelt kérdés
2019. szept. 3. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézz szét a karod többi szakjának a szabvál tárgyai között. Biztosan van.


Sőt, pl az ELTE-n más karról is lehetett felvenni szabvál tárgyat, igaz ez 5 éve volt.


A neptunban tudod ezeket listázni.

2019. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha van a mintatantervben szabadon választható tárgy az adott félévre, akkor ilyet az egyetem köteles meghirdetni, kimondottan törvénytelen a mintatantervben jelzett tárgyakat nem meghirdetni. Az persze igaz, hogy az egyes meghirdetett szabadon választható tárgyak csak kellő számú jelentkező esetén indulnak. Ha emiatt esetleg egyik sem indulna, akkor az érdekelt hallgatóknak össze kell állniuk és választaniuk kell egyet, amelyre így már elég lesz a létszám. Legjobb, ha már a regisztrációs héten elintézitek ezt egymás között, de utólagosan is megoldható a dolog utólagos tárgyfelvétellel.
2019. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
#1 A BME-n is így van, de pl. az EKE-n hiába veszed fel más karok tárgyait, ledobálnak róla a tanárok. Elképesztően színvonaltalan egy szar egyetem lehet, nálunk mindig minden tárgy indul és bárki felveheti. A tanárok hozzáállása az, hogy várkinek szívesen megtanítják és nem az, hogy minél kevesebb hülyével kelljen foglalkozniuk és legyen meg az elvárt minimális oktatói munka.
2019. szept. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!