Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BMEn mennyi kerditet szoktak...

A BMEn mennyi kerditet szoktak az első félévben összeszedni?

Figyelt kérdés

Ahogy látom az eredményeket, igaz nem minden tantárgyból publikus, de rengetegen elbukják őket.


Vizsga megtekintésnél beszéltem valakivel, aki azt mondta, hogy eddig 3 vizsgája volt és egyiken sem ment át.


Én eddig szerencsé vagyok 1 vizsgán volt. Jó eredménnyel át mentem, de eleve 4 vizsga helyett 3 vizsgám van, mert a Fizikát elrondottam, így a 30 helyett már, csak 26 kredit lehetséges, meg persze eddig hogy csak 1 vizsgám volt 13 kredit van meg biztosan (prog + analízis).


Hány kredit a minimum, amivel meglehet élni? és mi szokott az átlag lenni?



2019. jan. 7. 14:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs, elfelejtettem leírni, hogy Mérnökinformatikus képzés bsc.
2019. jan. 7. 14:22
 2/4 kreténpali ***** válasza:
69%

"A BMEn mennyi kerditet szoktak az első félévben összeszedni?"


Szánalmas kérdés. Ha nincs meg a 30 mész a levesbe. Két dologra hívnám fel a figyelmed: 1. ha főleg olyanoktól veszel információt, akik a második félév után feladják, akkor csak kapaszkodó, ameddig el nem kezdenek kiperegni 2. roh4dtul szeretnek egyesek panaszkodni, vagy beilleszkedni az értékrendbe és beadják, hogy mennyire nem tanultak semmit, közben meg otthon magolnak hosszú éjszakákon át és sírnak, ha még bírnak a fáradtságtól, a wc-ben hánynak a stressztől vizsga előtt-közben-után.

K0rvára szedd össze magad, ha nem akarsz a gombgyárban kikötni.

Pár félév után jönnek a használható tudást adó tárgyak is, addig bírd ki. Utána is nehéz lesz, de már máshogy.


Egyébként az sem baj, ha csinálsz egy 15 kredites félévet, feltéve, hogy rájössz, hogy tanulsz, vagy mész a levesbe.

10 kredit után már nehéz felállni, 20 az olyan átlagos, de ez nem referencia, mert 50% ugye morzsolódik.


Ja, ha a szüleid gazdagok, akkor a "megélni" az rendben van. Különben nagyon sok időt fogsz veszteni azzal, hogy túlélegetsz, amit értékes termeléssel tölthetnél végzés után. Pl elvégzed 10 év alatt: 5 évet vesztesz, szar fizetéssel számolva ez kb 10 Misi, amit pl állami támogatott lakáshitelbe, vagy ha úgy tetszik malájK automatába forgathatsz bánom is én.

2019. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 32 kredit.

Szerintem gondold át, hogy mit is szeretnél elérni azzal, hogy itt vagy az egyetemen. Én úgy vettem észre, hogy aki sikeresen akarja teljesíteni a tárgyait és tesz is érte, annál jönnek a jó eredmények.


Miért érdekel mi az átlag? Nem tök mindegy? Az lenne a normális cél, hogy minden sikerüljön. Ha meg látod, hogy szenvedés az egész, akkor meg most első félévben hagyd abba az egészet, mert még fizetés nélkül megúszod.

2019. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én első félévben elbuktam a két olyan tárgyat, ha jól rémlik ez 10 kreditbe fájt, és sok másik tárgy épült ezekre, így csúsztam is 1 évet a képzéssel.


A diplomám viszont szépen néz ki itt a szobámban. Sok ismerősöm, akinek az első félévben meglett a 30 kredit kettesekkel, később kibukott, vagy még mindig kettesekkel kínlódik, vagy értéktelen munkát készít. Én köszönöm, kiváló szakember lettem.


A helyett, hogy az átlag viselkedését próbálod kideríted, a saját viselkedésedet alakítsd úgy, hogy meglegyenek a tárgyaid. A mérnök nem siránkozik, hanem teljesít!

2019. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!