Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a biosz szak az ELTE-n?

Milyen a biosz szak az ELTE-n?

Figyelt kérdés
Állattan irányába szeretnék tovább menni, és gondolkodtam rajta, hogy odamenjek-e.

2019. szept. 5. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

Én oda járok és szinte mindig azt halljuk a tanároktól is hogy szar, semmit se ér. De ezt szinte elmondják minden szakról. Az az igazság hogy akinek csak a papírért kell az egyetem annak minden szar. Nem mondom hogy nincsenek hibái a képzésnek. Általánosan elmondható hogy a magyar egyetemi képzések döntő hányada nem eléggé gyakorlatias. Az előadások lényegében a tankönyv felolvasásából állnak.


De van egy két jó tanár és ha tényleg akarod akkor segítenek neked, támogatnak ha kutatni akarsz, ha pályázni akarsz valamire segítenek, szóval ha akarod összejöhetnek a dolgok.


Biológusként mindenféleképpen hosszabb távra érdemes tervezni, sima BA-s diplomával nem sok lehetőséged van. Én idén végzek, és a terv hogy tovább megyek környezettudományra (MA) majd később pedig a tudományos doktori fokozatot szeretném megszerezni (PHd). Mellette pedig minél több gyakorlatban, kutatásban részt venni.


Amire van lehetőséged ha jól beszélsz angolul és 4,5 fölött teljesítesz legalább minden évben.


Én jómagam majd a későbbiekben kutatóként és/vagy szakmai tanácsadóként szeretnék az ITM-ben elhelyezkedni, amire elég jó lehetőségeket látok ezzel a diplomával.

2019. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
#1 Kutató akarsz lenni, de azt se tudod, milyen szakra jársz? A biológia BSc, nem BA. A mesterképzése is MSc és nem MA.
2019. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is néztem, hogy BA, MA, miiii? Azt hittem a biológiát még a tudományok közé sorolják. :D


Amúgy a PhD írását is elrontotta (Philosophiæ Doctor), nem olyan nehéz megjegyezni azért.


Eleve ITM... Ha igazán részt akarsz venni kutatásokban nem Magyarországban kell gondolkodni. Nem olvasol híreket? A fidesz teljesen szétveri a kutatási rendszert. Ők mondják, hogy az alapkutatásoknak nincs értelme, és hát a biológia az azért alapkutatás. "Jómagam". :DDD


KÉRDEZŐ:


Ha a fizetéseket nézzük, azok nem a legjobbak, de ha ez érdekel a téma, akkor nem nagyon van más. Pontosan mi szeretnél lenni? A szak meg alapvetően nem könnyű.

2019. szept. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!