Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy Károli (japán szak)?

ELTE vagy Károli (japán szak)?

Figyelt kérdés
Melyik egyetem jobb? Melyikben van nagyobb lehetőség ösztöndíjjal külföldre utazni? Milyen lehetőségeket kínál a "keleti nyelvek és kultúrák (japán)" szak?

2019. aug. 15. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Az ELTE-n meg is tanulsz japánul és úgy általában az egész egyetem jobb minden szempontból.
2019. aug. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Van Károlin végzett ismerősöm, aki japán tolmácsként dolgozik.
2019. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Károlin is megtanítanak japánul. De érveket hozz légyszives, mert ez nekem semmit nem mondd, hogy jobb a suli.
2019. aug. 15. 11:37
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Általában az ilyen szakokon (főleg előrehaladva) alapvetően elég családias légkör alakul ki, a kis létszámból adódóan. Szerintem hatalmas eltérések nem lehetnek a két egyetem között, de legkönnyebben úgy tudhatod meg, ha felteszed a kérdéseid facebookon csoportokban. Így tudod a legkönnyebben összehasonlítani a két egyetemet.


A Károlin végzett egy ismerősöm japán szakon, ő tanult kint 1 évet Japánban, tavaly ment vissza dolgozni. Egy nyelvi szak elvégzésével kézenfekvő, hogy fordító vagy tolmács lehetsz, illetve taníthatsz.

2019. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
A 11. hozzászólást ajánlom figyelmedbe: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..
2019. aug. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Én elsősként teljesen összezavarodtam... Beléptem pár facebok-os csoportba (Károli) és körbekérdezgettem jó pár hallgatót. Szó szerint pocsék a nyelvoktatás, az alapozó tárgyakból (Bevezetés a Bibliaolvasásba , nyelvtudományba, irodalomtudományba, filozófia) nehezebb átmenni, mint bármelyik másik szakmai tárgyból.


Mikor az egyik fordító specializációs hallgató megkérdezte miért van ez, akkor az egyik tanár erre azt mondta, azért, mert különböző képességű hallgatók jönnek erre a szakra, vannak akik már tanultak gimnáziumban japánul és van már N3-N2-es nyelvvizsgájuk, többeknek viszont abszolút semmilyen nyelvtudásuk nincsen, csak annyi, amit kezdő japános hallgatóként az első évben elsajátítottak (1 évben összesen 1 nyelvóra és egy nyelvgyakorlat van heti 1 alkalommal...


Mindkét egyetem jó kapcsolatokkal rendelkezik. [link]

2019. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
+ a Károli meg az ELTE BTK kb 200 méterre van egymástól.
2019. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
78%

Nemtudom mennyire aktuális még a kérdés de azért leírom amit tudok.

Én most vagyok elsőéves a károli japán szakán. Szerintem is van sok úgymond "felesleges" tárgy. De a vizsga nem hangzik olyan neheznek hogy lehetetlen legyen megcsinálni. (Legalábbis annál a tanártál akinél vagyok.)

A japánt heti egy napon tanuljuk. Akkor van 3x90 perc. Nos ez édeskevés ahhoz hogy megtanuld a nyelvet. Japánban 9 évig tanulják ahhoz hogy tényleg mindent jól tudjanak (én ezt hallpttam) itt az egyetemem meg van rá 3 év. Szóval ha otthon nem tanúlsz akkor semmi esélyed hogy valaha is metanulod a nyelvet.


Az Elte japán szalra azért nem mentem mert azt hallottam hogy ott inkább a régi japán nyelvet tanítják. A károlin bedig azt amit ma is használnak. Ez nemtudom mennyire igaz, de mostmár mindegy is.

És tényleg vannak jó kapcsolatok is. Lehet kint tanúlni vagy ha az nem jönne össze akkor van lehetőség nyáron kimenni dolgozni egy hotelban. Akár már első év után is ha megvan hozzá a nyelvtudás.

2019. okt. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%
Mi számít felesleges szaknak? Beveztés az irodalom, nyelvtudományba? Filozófia történet? Ezek alap filler tárgyak minden egyes nyelvszakon.
2019. okt. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!