Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeged vagy Miskolc jobb a...

Szeged vagy Miskolc jobb a mérnökinformatikus képzés területén?

Figyelt kérdés
Melyik és miért?

2019. szept. 6. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem hiszem, hogy találsz élő embert, aki pont ezt a kettőt össze tudná hasonlítani, de tulajdonképpen az lényegtelen is. Budapest után valószínűleg Debrecen a legjobb hely, mivel rengeteg a helyi IT cég. Neked is azt javaslom, hogy vagy célozd meg Debrecent, vagy pedig menj fel állásportálokra, és nézd meg, Miskolcon és Szegeden nagyjából milyen és mennyi állás van, és milyen cégektől. Ebben a szakmában kevesebbet számít az, hogy hol végeztél, mint az, hogy mit csináltál, mihez értesz valójában. (Programozni meg úgyis mindenki otthon tanul meg.) Nézegess cégeket, mik/kik vannak e két városban.
2019. szept. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
A Szegedi Tudományegyetem kérdés nélkül veri Miskolcot.
2019. szept. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: ezt mire alapozod, azon túl, hogy te magad szögedi vagy?
2019. szept. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szegedi, sőt, nem is tanulok az SZTE-n. A válaszomat szimplán az itthoni egyetemekről készített rangosokra alapozom:

[link]


SZTE 2. hely, ME 10. Az utóbbi években is elég hasonló volt a felállás. Persze nem azt mondom, hogy az ME rossz, csak azt, hogy mérnöki képzésekben az SZTE nyomába se ér.


Szintén:

[link]

2019. szept. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy mint tudományegyetem jobb a szegedi, azonban mérnöki képzések szempontjából Miskolc az egyik legerősebb.
2019. szept. 18. 15:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Miskolcon a bányász, kohász, gépész éri meg,a többi nem. Nem véletlenül.
2019. szept. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oktatói kiválóság alapján a 4. legjobb informatikai szempontból a Miskolci Egyetem, így nem gondolnám rossz választásnak. Persze, ugyanezen a listán 1. a Szegedi Tudományegyetem.
2019. szept. 26. 09:49
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Ezek az oktatói kiválóság listák nem adnak valós képet az oktatásról. Az IT-ben amúgy sem sokat számítanak. Az Interneten top egyetemek (Stanford, MIT, Columbia stb.) vezető oktatóinak kurzusai elérhetőek olyan minőségben, amilyet itthon aligha láthatsz. Amikor te magad is járhatsz a Harvard híres CS50 kurzusaira (például [link] akkor nincs jelentősége annak, hogy egy noname magyar egyetem oktatói hogyan tanítanak.


Szeged tudtommal nem az új Szilicium-völgy, kevés esélyed van ott valódi céghez kerülni gyakornoknak. Márpedig ez a legfontosabb szempont manapság Magyarországon, hogy hogyan tudsz normális cégnél gyakornokoskodni. Miskolc, de méginkább Debrecen jobb választás.

2019. szept. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
SZTE
dec. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!