Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem vagy Óbudai...

Sotihasznalo kérdése:

Miskolci Egyetem vagy Óbudai Egyetem? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azon dilemma előtt állok, hogy melyik egyetemet lenne érdemes választanom.

Vagy az Óbudai Egyetem Neumann János karján mérnök informatikus képzést választanám, vagy a Miskolci Egyetem mérnökinformatikus képzését.


A kérdés az az, hogy a Miskolci egyetemen mennyivel jobb a jegyzet? Lehet-e jegyzetből tanulni? (Ha van Miskolci gólya ismerősötök megköszönném a válaszát.)

Rövid Óbudai egyetemes pályafutásom során (nem Neumann Kar) azt tapasztaltam, hogy a zh-kra készülés során mindig valahonnan be kellett szerezni a tavalyi zh-kat és abbol tanulni (amit tilos volt lefotózni de valaki sutyiban kiszivárogtatta) mert a jegyzet használhatatlan volt (sok esetben). (Ha van valakinek ÓE-s Neumanos gólya ismerőse a véleményére is kíváncsi lennék.)


Ilyen tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy például előadásra és gyakorlati órára bejárás mellett mennyire voltak érthetőek a nehezebb ("buktató") tantárgyak?

(például a matek) (persze folyamatos készülés mellett)

Mert rövid egyetemi karrierem során matekból amilyen keveset megtanultam az is mateking.hu-nak (meg egy régi BME-s hallgató youtube sorozatának) volt köszönhető és ez nem feltétlenül előnyös szerintem.


Szóval mit gondoltok? Csak én feltételezem, hogy a Miskolci Egyetemen jobb a jegyzet? Vagy a tanítás általában?

Vagy minden egyetem egyforma?

Őszintén szólva ha nem jobb az egyik a másiknál akkor kényelmi okok miatt az Óbudai-t választanám, + most egy szoftverfejlesztő okj képzésre is járok amit valószínűleg félbehagynék (de ha mégsem akkor) de ha Óbudaira járnék akkor azt is tudnám folytatni. (ami nem valószínű de benne van a pakliban.

Kérem ha ismertek Óbudai Egyetemi Neuman kari hallgatót (aki válaszolna 1-2 kérdésre) vagy Miskolci Egyetemes infós hallgatót akkor értesítsetek.

Köszönöm a figyelmet.



2017. jún. 20. 15:58
 1/2 A kérdező kommentje:
Jaj elfelejtettem! Szívesen beszélnék egy két gólyával (akik most végezték az első évüket) mind Óbudai Neumann kar, mind Miskolci Egyetem Gépészmérnök és informatika kar-os halgatókkal személyesen ezért ha tudnátok küldeni Facebook gólyacsoportot azt megköszönném! (Mert facebookon mostmár nem lehet külön csoportra rákeresni valamiért kiszedték ezt a funkciót. És már elég nehéz megtalálni...)
2017. jún. 20. 16:07
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Természetesen nem egyformák a képzések. Miskolcon van egy nagyon erős, páratlan diákélet is az Egyetemen, ahol nagy hagyománya van az együttműködésnek, a segítségnyújtásnak, ami elkísér a végzés után is, vagyis könnyen meghatározhatja az ember egész életét, pályafutását, ha miskolci hallgató volt.
2017. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!