Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes anglisztika szakon...

Érdemes anglisztika szakon tanulni?

Figyelt kérdés
Milyen kilátásai lesznek az embernek,miután elvégzi?

2019. szept. 8. 12:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem érdemes. A kilátások rosszak. Önmagában ez a diploma annyit ér, hogy lesz egy diplomád. A nyelvet nem ezen a szakon fogod megtanulni.
2019. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Nem érdemes. A szak munkaerőpiaci értéke nulla, és még angoltanár se lesz belőled. Felejtős.
2019. szept. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy bölcsész diplomával SSC-ben is el lehet helyezkedni, ahol álítólag jó a fizetés.
2019. szept. 8. 13:02
 4/14 A kérdező kommentje:
Állítólag
2019. szept. 8. 13:03
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Igen, ha beszélsz két idegen nyelvet, és van egy diplomád. Persze ha Neked ez a célod, akkor jó lesz az anglisztika, de attól még nem érdemes erre a szakra menni, mert ezt Leszámitva tényleg nem ér semmit. Én úgy vagyok vele, hogy ha már diplomát akár az ember, és 3-4 évig tanul érte, akkor olyan papírt kapjon, ami tényleg használható, nem pedig egy akármilyen diploma, csak hogy legyen, mert át jól mutat.
2019. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én szeretem az angol nyelvet,eredetileg tanári pályán gondolkodtam, csak már megszűntették az egyszakos tanári diplomát.

Meg inkább nyelviskolákban tanítottam volna,nem a közoktatásban.

2019. szept. 8. 13:17
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Akkor célozz be egy kereskedelem és marketing vagy nemzetközi gazdálkodás (a.k.a. külkereskedelem) vagy turizmus vendéglátás szakot, és máris használhatod a nyelvet amennyit akarod. Ha bölcsész ambícióid vannak, akkor menj anglisztikára, de akkor iratkozz be mellette a fenti szakok valamelyikére szombati levelezőn.
2019. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Az angol egy olyan dolog, hogy szinte bárhova mész, találkozol vele, így ahogy az előttem lévő is írta, jobban megéri egy gazdasági diploma, aztán majd ott használod az angolt.
2019. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Gazdasági diploma azért nem jó,mert matekból nem vagyok jó.

Törénelemből,biológiából,és angolból vagyok jó.

2019. szept. 8. 13:53
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

Ezekben a látszat ellenére sincs túl sok matek. Van az elején egy kis durvább matek, ahol a cél a túlélés, utána statisztika, amely szintén nem könnyű de eddig mindenki túlélte. A többihez elég a négy alapművelet.


Akkor menj kommunikáció szakra, és szakosodj vagy médiára vagy vállalati kommunikációra.

2019. szept. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!