Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van ezekkel esélyem Elte...

Van ezekkel esélyem Elte anglisztikára?

Figyelt kérdés
90%-os emelt angol érettségit leraktam előrehozottban. Ha tegyük fel mindenből 5-ös leszek félévkor viszont másból nem tervezek emeltezni akkor van még esélyem? Nem szeretnék két emeltet lerakni de nagyon megriaszt az egész érettségi rendszer változása (a kísérleti patkányok évében vagyok sajna)

2019. szept. 3. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem rizikóznám ezt meg.

Felsőfokú nyelvvizsgára és egy másik tárgyból emeltre szerintem fel tudsz készülni így, hogy még az év elején vagyunk.


De a felsőfokú nyelvvizsgát mindenképpen tedd le.

2019. szept. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak találgatni lehet arról, hogy miként alakulnak jövőre a pontszámok, de mivel ott a Károli és a Pázmány is, ahova sokkal könnyebb bejutni, ha nem kizárólagosan csak az ELTE jó neked, akkor szinte biztosan bekerülsz valahova. Az előző válaszolóval ellentétben szerintem nincs értelme angolból felsőfokúzni, mert ha angolból emeltezel, akkor angol felsőfokúért nem kaphatsz többletpontot a szabályok szerint.


Mindettől függetlenül szerintem az anglisztika szakon erősen gondolkozz el, mert az anglisztika alapdiploma a munkaerőpiacon szó szerint semmit nem ér. Még az anglisztika vagy a fordító és tolmács mesterdiploma sem. Naiv ábránd, hogy ebből meg tudsz majd élni, mert a végzettek száma szerintem legalább tízszerese annak, mint amit a munkaerőpiac fel tud szívni. Nézd meg az álláskereső portálokat, ha nem hiszel nekem - alig-alig van ilyen álláshely. Szinte mindenki a pályán kívül köt ki végül, elmehet mondjuk adminisztrátornak vagy titkárnőnek. S hogy rendes állásod legyen, újabb diplomát kell majd szerezned. Ez a kegyetlen valóság sajnos. Ha az angol ennyire érdekel, válassz mellé egy szakpárt és végezd el inkább az angoltanárit. Nyelvtanárként legalább lesz rendes állásod, vagy magánvállalkozó nyelvtanárként meg tudsz az angolból élni.

2019. szept. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehogy a masodik valaszolo elvegye a kedvedet, mindenkeppen ezt a szakot valaszd, ha ugy erzed, hogy tenyleg ez erdekel.

Borzalmas abba a hibaba esni, hogy egy nepszeru, jolkereso szakot valaszt az ember, csak a "nyomas" miatt.

En is ebbe a hibaba estem, es nemhogy elvegezni nem tudom, de semmi eletkedvem es ket targybol bukok.

2019. dec. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 voltam és #3-ra reagálnék. Félreértettél, én nem azt javasoltam a kérdezőnek, hogy olyan szakot válasszon, ami nem érdekli, csupán a pénzért. Természetesen olyat tanulni, amit utálunk, nem jó ötlet. Viszont nagy különbség van aközött, hogy valaki alacsony fizetéssel ugyan, de azt csinálhatja, amit szeret, és aközött, hogy egyáltalán nem csinálhatja azt, amit szeret. Ha azt írta volna, hogy ápoló vagy terepi szociális munkás akar lenni, bátorítottam volna. De anglisztikával egyszerűen nem lehet elhelyezkedni. S az azért elég elkeserítő tud lenni utólag, hogy 3 vagy 5 év tanulás szinte teljesen fölösleges volt, mert az ember végül csak olyan munkát kap, amelyet egy érettségivel is elvégezhetne. Mindenkit arra bátorítok tehát, hogy szakválasztáskor a szívén kívül gondoljon arra is, hogy mennyi esélye lesz a szerzett tudást hasznosítani is. Borzasztó érzés ám az, amikor az ember a tudásával hiába kopogtat száz ajtón, sehova sem kell.
2019. dec. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!