Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csináljam újra a szigorlatot,...

Csináljam újra a szigorlatot, ha ezzel kaphatok kitüntetéses diplomát?

Figyelt kérdés
Pár éve már teljesítettem kettesre, akkor elég lett volna. Most úgy állok, hogy ha megírnám azt ötösre, akkor kitüntetéses lehetne a diplomám... Nem nagyon egy nagyzolós típus, a tudás érdekel, nem a papírra írt betűk, gy se fogja senki megnézni. Viszont csak egyszer fogok végezni, és az egy életre szól. :) Minden nap kéne rá készülni, hogy legyen rutinom (BME-n analízis szigorlat), ami sok időt elvenne a szakdogám + szakmai gyakorlat mellett, amit fordíthatnék másra is, és nem kéne fizetnem érte sokezret. Képes lennék megcsinálni, és az életkörülményeim között igencsak jelentős elismerés lenne, csak nem sok haszna van. Szerintetek? :D
2019. szept. 8. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Szerintünk ne tegyél ilyen vigyorgó smiley-t a kérdésed végére, mert ezzel azt sugallod, hogy vicces vagy holott igazából csak egy buta kis segg.


Még a világon nem láttam olyan (értelmes) céget aki a diploma jegyei alapján vett volna fel valakit műszaki területre.

2019. szept. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

#1 Egy smiley-t tett az egész kérdésbe. Egyáltalán nem idegesítő stílusban.

És a kérdező is tudja, hogy sok haszna nem lenne, de mégis ott lenne az elismerés a család oldaláról meg persze saját magára is büszke lenne. Persze szerintem azért így is büszke lehetsz (és büszkék lehetnek rád) mert jól tanulsz.

Ennek az egésznek csak kb. annyi jelentősége van, mint középiskolában/általánosban a kitűnőségnek. Kutya sem nézi, hogy valaki hanyas volt a nem érettségi/felveteli tárgyakból, aztán mégis vannak jópáran, akik erre hajtanak, mert magasak az elvárásaik (vagy a környezetük elvárása).

2019. szept. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
kettőt
2019. szept. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pontosan ahogy #2 mondja, épp azt akartam érzékeltetni a kérdés stílusával és szövegével, hogy nem veszem vérkomolyan, mintha anélkül nem lehetne élni. Nsgyon is jól tudom, hogy a kitünteréseknek, elismeréseknek nem előrehaladás a céljuk a világban, legyen az iskola, munka, sportverseny, közösségi tevékenység stb., hanem eszmei értéke van az adók és a kapó részére. Épp ezt próbálnám felmérni, fog-e annyi plusz jó érzést adni, hogy még egy kicsi fáradozást megérjen.
2019. szept. 8. 17:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz PhD is kéne, csak jelesekkel, az is a feltétele. Meg hogy a középiskolai év végi jegyeid is jelesek legyenek mind.
2020. nov. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megcsináltad végül? :)
2021. jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, bár jócskán a tanár jófejségén múlt. :D Szóbelivel javítottam, azon múlt nagyban. A diploma annak rendjén porosodik már a fiókban, de nem volt rossz érzés átvenni. :)
2021. jan. 13. 23:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok azért! Szerintem ez nem semmi a BME-n. :)
2021. jan. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla, hogy változott volna a jogszabály.
2023. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!