Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van jelentősége a...

Szerintetek van jelentősége a kitüntetéses BSc diplomának egy fogyatékos számára?

Figyelt kérdés

Most a BME-n tanulok mérnökinformatikusként. Előreláthatóan 4-es lesz a diplomámon a jegy, ami elég jónak számít. A papír megléte lehet mellékes, de nekem a képességeim is jók, szeretem ezt a területet is, ezért jól teljesítek.

A gond csak az, hogy fogyatékosság miatt a kommunikációs képességem más. Többnyire a másik félnek le kell írnia, amit mondani szeretne nekem. Ez az egyetemen nem okozott nagy gondot, de a munka világában másképp alakulna. Én mindig úgy állok hozzá, hogy meg lehet bármit oldani, és az igazi nehézség nem a kommunikációból adódik, de mások (főleg idehaza) nem biztos.

Vajon ha kitüntetéses diplomát szerzek a BSc-n (amit amúgy a többiek közül se sokan érnek el), az ad bármiféle pozitív szakmai/emberi elismerést, amire felfigyelnének pl. interjúztatás közben?


2019. jan. 14. 14:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a kitüntetés stb. nem számít semmit. Ami számít:

1) mit tudsz

2) milyen eredményeid vannak (milyen projektekben vettél részt, mit fabrikáltál)

3) hol gyakornokoskodtál, és ott mit csináltál.


Ebből következik, hogy próbáld meg magad e háromban erősíteni.


Amit a fogyatékosságodról írtál: ha írásban jobban tudsz kommunikálni, akkor kommunikálj úgy. Rengeteg munka van, amit ez alapján meg lehet csinálni. De az fontos, hogy legyenek konkrét eredményeid, és masszív tudásod, ha munkát szeretnél.

2019. jan. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!