Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE vagy ELTE? A természettud...

SZTE vagy ELTE? A természettudományi kar érdekelne.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bár még gimis vagyok, és van még időm dönteni, érdekelne a véleményetek a két egyetemről. Egyelőre a terület-és településfejlesztést tűztem ki célomnak, így leginkább az erről tapasztaltak érdekelnek. De kíváncsi vagyok mindenre, ami ide kapcsolódik. Kezdve a szaktól, a kollégiumig, az iskolai légkörön át maga a város hangulatáig (egy kicsi faluból származom), szóval tényleg mindenre.

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. szept. 15. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Nna. Kezdjük ott hogy TTK-n elég sokmindent tanítanak, amit te kinéztél szakirány azt a földrajz szakon tanítják.

A probléma az, hogy gimisként azt hiszi az ember az a cél, hogy megtalálja a szakot ami érdekli, és bejusson oda.

A probléma az, hogy ezért a végzés után senki sem fog neked fizetni, és a TTK de kifejezetten a foldrjaz pont olyan szak, ahol semmi perspektívád nincs miután elvégzed.

Azt a kérdést tedd fel mivel szeretnel foglalkozni napi 8-10 órában miután felnősz, és ahhoz lesz eszköz a diploma.

Ez a marha nagy csavar a felsőoktatásban. Gimiben azt sulykolják ez a cél, pedig ez csak egy eszköz kellene legyen a célhoz, és munka keresés során a munkáltatók is így kezeleik, aztán meg esnek pofára a földrajzosok, TTK-sok...

Vagy maradt msc-re aztán doktoralni, tanítani nettó 150-ért, hogy képezze ugyanazokat akik nem tudnak majd magukkal mit kezdeni és maradhatnak tanitani azokat akik...

2019. szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Utánanéztem, mit is ad ez a képzés, régebbi hallgatók hogyan és hol tudtak elhelyezkedni és azt hiszem én is ezzel/ ilyesmivel szeretnék foglalkozni. Tisztában vagyok azzal is, hogy elhelyezkedni nem könnyű, de nem is lehetetlen. A kis faluban, ahol élek például egyből el tudnék helyezkedni még, ha csak ideiglenesen is, amíg "nem lesz jobb". A tanítást köszönöm szépen, de messziről el szeretném egyébként is kerülni, (ha ez érdekelne, akkor inkább a magyar szakot választanám) tehát nem hiszem, hogy - ha élhetek a te/maga szavaival - leragadnék 150 ezerért olyanokat tanítani, akikből senki nem lesz.

2019. szept. 15. 17:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kisse offtopic, pont mint az elso valasz, viszont en meg azt mondom, hogyha ezt szeretned, ebben vagy jo, es ezen a teren tudnad elkepzelni a munkadat a jovoben, akkor mindenkeppen ezt a szakot valaszd, nehogy olyanok, mint az #1-es elbizonytalanitsanak.

En ugy gondolom, barmit is csinalsz, ha abban elegge odateszed magad, siman el lehet erni sikereket.

En "hagytam magamat" lebeszeni a szakrol, ami tetszett volna, es helyette elkezdtem egy "nepszeru szak, biztosmunka, sokpenz" szakot, viszont nem erzem jol magamat, es meg mindig banom, hogy nem a masikat valasztottam.

2019. okt. 6. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár én teljesen más területen vagyok, de Szegeden, úgyhogy magáról a városról tudok nyilatkozni. Én nagyon szeretem az iskolát és a várost is, én egy kisebb városból származok, szóval nagyon meglepő volt látni, hogy mennyi szórakozási lehetőség van. A legtöbb kar a belvárosban van, nem messze egymástól, így tényleg valódi egyetemváros hangulata van. Rengeteg kajálda, kávézó, kocsma van. Az iskola légköre karonként változhat, de annyit el tudok mondani, hogy nekem sosem volt még rossz tapasztalatom szervezettséggel, tájékoztatással kapcsolatban, és sosem éreztem úgy, hogy én nem illenék bele a környezetbe.


Ha esetleg van más ilyen kérdésed, írj nyugodtan! :)

2019. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még azt elfelejtettem írni, hogy Eltéről nem tudok személyes véleményt mondani, viszont egy barátnőm odajár, ugyanarra szakra, és nagyon szereti, nekem meg valahogy sosem volt szimpatikus, pedig kb. fele olyan messze van Szeged. Ha nem tudsz dönteni, akkor érdemes majd elmenni a nyílt napokra, sokakat egyszerűen megfog valami az egyetem hangulatában, és ott döntik el, hogy el tudják ott magukat képzelni.
2019. okt. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A nyílt nap is jó ötlet, de ami talán még jobb, ha keresel SZTE-s és ELTÉs mintatanterveket. Ott megnézed a kötelező tárgyakat, és hogy ki tanítja, és a tanárt megkeresed MarkMyProfessoron és megnézed róla az értékeléseket. Ezzel kapsz egy képet arról, hogy kik fognak tanítani és milyenek. A legjobb persze az, ha beülsz egy órára valamelyik egyetemen, olyan tanárhoz, aki fog tanítani téged is, hogy hogy néz ki egy egyetemi óra, milyen 1,5 órát végigülni, milyen a hangulat stb. Ha bátor vagy, akkor a legrosszabb értékelésűhöz. És aztán óra végén megkérdezed tőle, amit olvastál róla :D
2019. nov. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, tenyleg jo otlet beulni orakra, bar nem tudom, hogy hogy van ezen a szakon, viszont a legtobb karon SZTE-n belul az eloadasok "nyiltak", ergo barki beulhet rajuk. Szoval nyugodtan, nagyon megeri beulni es megnezni, barcsak en is igy tettem volna valasztas elott.
2019. nov. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!