Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Biológia alapszak vagy kémia alapszak lenne a jobb választás?

Sziasztok! Idén végeztem a tizenegyedik osztállyal, de már most aggódom a továbbtanulás miatt. Biológia-kémia fakultáción vagyok, mindkettőt nagyon szeretem és jó is vagyok belőlük.

Kemiából az egészet élvezem igazából, viszont bioszból a rendszertan, növénytan, állattan nem tartoznak a kedvenceim közé, sokkal jobban élvezem a genetikát, biokémiát.

Később a kutatásban, esetleg gyógyszeriparban szeretnék majd elhelyezkedni (akár külföldön), ehhez melyik szak jobb választás? Természetesen mesterszakkal együtt értem, pl. biotechnológia, vegyész.

A kémiától igazából azért félek kicsit, mert tudom, hogy sok veszélyes vegyszerrel dolgozik ott az ember nap, mint nap, ettől tartok egyedül.

Mindkét szakot az eltén néztem, mert Budapest van a legközelebb, sajnos nem tehetem meg, hogy távolabb menjek. Személyes tapasztalatokat is örömmel olvasnék:)

(Biomérnöki, vegyészmérnöki nem játszik, a műszaki része nem hoz lázba a dolognak.)

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat!

jún. 11. 21:47  Privát üzenet  

A válaszok
Vegyész. BIológia szakon elég hosszas úton kerülhetsz a gyógyszeripar területére és kerülőúton. Bár attól is függ, hogy ennek melyik területe érdekel, mert nem uyagnazt csinálja egy biológus és egy vegyész a gyógyszeriparban

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jún. 11. 22:05 Privát üzenet
Sejtekkel szeretnél dolgozni és úgy hatóanyagot fejleszteni, vagy a kémiai előállítás, műszeres vizsgákat érdekel? A gyógyszeriparban tömören ez a különbség a biológus és a vegyés között, persze ennél bonyolultabb és szerteágazóbb, de így képzeld el. Ezt neked kell tudni. Azt viszont felejtsd el hogy a biológiában nincs veszélyes anyag. Csak másképp veszélyes (pl erősen mutagén, még az sem mindegy milyen gumikesztyűt használsz), és a mindennapos használatban is benne vannak a veszélyes anyagok biokémián és genetikán.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont jún. 11. 22:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen a gazdaságtudományi kar a Miskolci Egyetemen?
Más egyetemen is elfogad (hat) ják a FOKSZ-os képzést?
Milyen gazdasági mesterre mehetek, ha nyelvszakos diplomám lesz?
Melyik iskola lenne a legjobb választás? (Debrecenben)
Szerintetek biológia alapszak vagy valamilyen idegennyelvi szak?
Melyik egyetemen jobb a természettudományos osztatlan tanérképzés és miért?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!