Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia alapszak vagy kémia...

Biológia alapszak vagy kémia alapszak lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén végeztem a tizenegyedik osztállyal, de már most aggódom a továbbtanulás miatt. Biológia-kémia fakultáción vagyok, mindkettőt nagyon szeretem és jó is vagyok belőlük.

Kemiából az egészet élvezem igazából, viszont bioszból a rendszertan, növénytan, állattan nem tartoznak a kedvenceim közé, sokkal jobban élvezem a genetikát, biokémiát.

Később a kutatásban, esetleg gyógyszeriparban szeretnék majd elhelyezkedni (akár külföldön), ehhez melyik szak jobb választás? Természetesen mesterszakkal együtt értem, pl. biotechnológia, vegyész.

A kémiától igazából azért félek kicsit, mert tudom, hogy sok veszélyes vegyszerrel dolgozik ott az ember nap, mint nap, ettől tartok egyedül.

Mindkét szakot az eltén néztem, mert Budapest van a legközelebb, sajnos nem tehetem meg, hogy távolabb menjek. Személyes tapasztalatokat is örömmel olvasnék:)

(Biomérnöki, vegyészmérnöki nem játszik, a műszaki része nem hoz lázba a dolognak.)

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat!



2019. jún. 11. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vegyész. BIológia szakon elég hosszas úton kerülhetsz a gyógyszeripar területére és kerülőúton. Bár attól is függ, hogy ennek melyik területe érdekel, mert nem uyagnazt csinálja egy biológus és egy vegyész a gyógyszeriparban
2019. jún. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sejtekkel szeretnél dolgozni és úgy hatóanyagot fejleszteni, vagy a kémiai előállítás, műszeres vizsgákat érdekel? A gyógyszeriparban tömören ez a különbség a biológus és a vegyés között, persze ennél bonyolultabb és szerteágazóbb, de így képzeld el. Ezt neked kell tudni. Azt viszont felejtsd el hogy a biológiában nincs veszélyes anyag. Csak másképp veszélyes (pl erősen mutagén, még az sem mindegy milyen gumikesztyűt használsz), és a mindennapos használatban is benne vannak a veszélyes anyagok biokémián és genetikán.
2019. jún. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerész nem jöhet szóba? A kémia szakhoz szerencsésebb lenne egy matek fakt, mint biológia, de a biológia szakot sem ajánlom, mert ott az említett területeket kell tanulni.
2020. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyógyszeriparban dolgozom, igaz, orvosként.

Mindenképpen a kémiát ajánlom, sokkal több álláslehetőséged van vele a gyógyszeriparon belül és kívül is.

Biológusi diplomával kb. kutatni tudsz, néhány startup vesz fel biológusokat, gyógyszeriparban kb. csak a Richterról tudok, aki biológusokat felvesz, azokból is kevesebbet.

Nagyon nehéz Magyarországon jó állást találni biológusként, vegyészekből meg hiány van.

2020. júl. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!