Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a magyar...

Mennyire nehéz a magyar érettségi?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok tanuljuk a tételeket de már a tököm kívan a magyarral.

Unalmas, száraz és értelmetlen dolgokat kell szinte magolni.

Mi értelme fejből megtanulni egy versnek az elemzését?


50% könnyedén elérhető nem?

280pontot meg minden másból összeszedek gazd vagy proginfóra..


2019. szept. 16. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Legkönnyebb. Egy konkrét verselemzést meg teljesen felesleges megtanulni.
2019. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hú. Miket írsz te ide? Amúgy miért 50%?

(Az megvan, hogy alapszakra kell egy nyelvvizsga és egy emelt?)


Tételben verselemzés? Milyen baromság ez a tanártól. Szóbelin nem szokás verset elemezni így konkrétan. Irádbelire meg ugye nem tanulunk tételeket. Mert az egy rövid fogalmazás, egy szövegértés, és ösdzehasonlító elemzés vagy novellaelemzés. Nem egy nagy dolog.

2019. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fejből kell tudni a versek elemzését.

Tisztában vagyok vele, hogy kell 1 nyelvvizsga meg az emelt.

Ezekkel van a legkevesebb problémám. :)

2019. szept. 16. 22:54
 4/6 anonim ***** válasza:
3. Szóbelire fejből verselemzés? Hát elég hülye egy tanárod van!
2019. szept. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szóbelire témák vannak, pl. Ady szerelmi költészete, és igen, ott azért illik verset is elemezni. 10-15 perc van egy feleletre, szóval nagy dologra ne gondolj, de azért egy-két verset meg kell említeni. Általában nem adnak meg egy konkrét verscímet, de a végleges tételek kidolgozása a tanáron múlik.

Az írásbelire igazán készülni nem tudsz, ott már készségszintre kellett jutnia az értekezés meg az összehasonlító elemzés írásának. Szerintem az összehasonlító elemzés a legkönnyebb, arra simán fel lehet készülni egy-két stilisztikai alap dologgal.

Szerintem a töri pl. sokkal neccesebb.

2019. szept. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A magyarnak az lenne a lényege, hogy a verset olvasva magadtól jussanak eszedbe gondolatok, nem kellene kívülről bemagolni minden egyes vers elemzését. Ráadásul az írásbelire olyan verset is kaphatsz, amit még életedben nem olvastál. Ez a cikk röviden összefoglalja mire kell figyelni: [link]
2019. szept. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!