Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Zeneművészeti iskolákba...

A Zeneművészeti iskolákba milyen emberek járnak? Stílusra, viselkedésre értem. Bővebben lent

Figyelt kérdés
Hallottam sokszor hogy a sima művészeti sulikba sok "érdekes" ember jár (pl gothok,emok, punkok stb) akiket igazából nagyon kedvelek,én is hasonló stílusú vagyok. Az érdekelne hogy a zeneművészeti sulikban is ez a közeg várható vagy más? Most megyek majd középiskolába, zeneművészetibe, ezért érdekelne.

2019. szept. 18. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

Gazdagok.

Nem olcsó egy zeneiskola, arról nem is beszélve, hogy semmit nem érsz vele. Legyünk őszinték. A művészetből nem igazán lehet megélni. Ritka esetben, ha van kapcsolatod. De amúgy szerintem felejtős.

2019. szept. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Sok a csodabogár, mint ahogy a művészek között általában.

Jól gondold meg ezt a szakmát, mert nagyon-nagyon nehéz érvényesülni egy olyan világban, ahol emberek tökételesen szubjektív (tetszik-nem tetszik) döntésén múlik a sorsod.

Igazán nehézkes megélni belőle.

2019. szept. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
59%
Én nem zenesuliba járok, hanem nyelvi gimibe, de simán lehetne azt hinni, hogy valami művészeti szaksuli, annyi a fura arc 😄 de ismerem a helyi zeneiskolásokat. Nem hiszem, hogy minden zenesulira igaz lenne, de az ittenibe a legfullátlagabb arcok járnak, többnyire 😂 na de ettől függetlenül, minden iskolában lehet találni különcöket, ha azokkal szimpatizálsz, de mivel ezek rétegkultúrák, nem kell azt várni, hogy tele lesz velük a suli 😄 (mondjuk, én nagyon sajnálom, hogy ez így van... 😢)
2019. szept. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanolyan emberek, mint akik sima gimibe vagy más szakgimnáziumba járnak, szóval sokfélék.

Konzisként, pláne 15 évesen tipikus “csodabogár” voltam. Látni kellett volna, mit tekintettem akkor dekoratívnak... 😂 Alternatív öltözködésű voltam, teljesen más gondolkodású, mint a tinik nagy százaléka, ami egyébként a mai napig megmaradt. Most is szeretem a historikusabb, gótikus vonalat mindenből. De tudd, nálunk sem mindenki volt ilyen “jóarc alter”. Voltak hardcore divatmajmok, átlagoskák, és azok, akik füveztek, szereztek, a létező összes közismereti tárgyban “motiválatlanok” és gyengék voltak, és a zene volt számukra az egyetlen kitörési lehetőség, különben teljesen elkallódtak volna.

Nem múlik semmi azon, hogy milyen iskolába jársz. Sajnos nem lehet erre alapozni.

A többi kommentelőnek, akik feltehetően soha életükben nem jártak zeneművészetibe:

Ok, a “zene felesleges”, “nem lehet megélni belőle”, a mostani turizmus és vendéglátás szakot végzettek “10 év múlva sehol nem tudnak már elhelyezkedni, annyira telített lesz ez a szakma”, a kommunikáció és a bölcsészdiplomák “büfészakok”... Tudom, az orvosi, a jogi, mérnöki és a gazdasági szakokon kívül “semmi nem éri meg és semmi nem kifizetődő”. De csak ezért nem akar sok ember olyan munkát végezni, amit egy életen át utálna csak azért, mert nem reál beállítottságú, más területen meg jóval több adatott neki. Miért megvetendő, ha az ember olyan képzést választ, ami a SZENVEDÉLYE?! Nem mellesleg, ha jó benne, miért ne profitálhatna belőle?! Akár az átlagnál nagyobb mértékben. Nincs kizárva.

2019. szept. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!