Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2 hónap alatt meg lehet írni...

2 hónap alatt meg lehet írni egy infós szakdolgozatot nulláról?

Figyelt kérdés
Informatikai képzésen tanulok és szűk két hónapom van megírni a szakdogámat, amit még nem kezdtem el. Nem érdekel milyen kidolgozott és részletes lesz, a lényeg, hogy a konzulensem elfogadja és el tudjak menni államvizsgára. Meg lehet írni ennyi idő alatt? És ha igen, naponta hány órát szánjak rá illetve milyen lépésenként építsem fel az egészet?

2019. szept. 20. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
2 hét alatt is meg lehet írni. Nekem az vált be, hogy minden nap masszívan szánj rá 2-3 órát, és írj. Nem baj, ha másnap átírod amiket már megírtál, de szoktasd magad ahhoz, hogy rendszeresen dolgozol. Simán megírod.
2019. szept. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
2 hónap alatt? :D munka mellett 2 hét alatt kényelmesen meg lehet csinálni. 2 hónap rengeteg. Napi 4-6 órával 56-84 órát szánsz rá két hét alatt. Milyen lépésenként építsd fel? Az te tudod,hogy mi a témád.Azért attól eléggé függ ez a kérdés. Az,hogy elfogadjanak akár egy kalap sz.-t is létfontosságú,hogy járj be konzultálni a tanárral,lássa hogy fejlődik a dolog. Azért elég ritka,hogy ha egy belső konzulens meg az általad választott külső átenged valamit abba még belekössön az aki ellenőrzi majd a szakdogádat (ennek a posztnak a nevére már nem emlékszem,nekem egy olyan nő volt,akiről akkor derült ki hogy félrekurblizik a férje. Jól meg is szopatott :( )
2019. szept. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, hogy értesz-e valamihez. Nálunk, műszaki területen többen is vannak, akik fél év alatt sem tudnak egy elfogadható munkát összehozni, mert nincs valódi szakmai tudásuk, csak bemagolták a zh válaszokat, azt valahogyan eljutottak a szakdolgozatig.


Ha van 1 terület, amihez valamelyest tényleg értesz, akkor simán megoldható ennyi idő alatt.

2019. okt. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3: A témák listáját olvasva elmondhatom, hogy nulla korreláció van az egyetemen megszerzett szakmai tudás és a szakdolgozatok témája között. Olyan témák vannak meghirdetve, amelyekről életemben nem hallottam az egyetemen. Az én témám is ilyen sajnos és nem nagyon sikerül. :(
2019. okt. 12. 10:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
mi időnkbe még lehetett saját témát vinni,már nem lehet? külső konzulenst kell hozzá szerezned de az nem nagy dolog. Van még ilyen?
2019. okt. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Most bizonyos egyetemek bizonyos szakjain a kihirdetett témák közül kell, de nálunk pl simán odamehettunk a tanárhoz, elmondtuk, h mit szeretnénk, a tanár kicsit finomított az elképzeléseinken, és kész. Szóval nornalis esetben így működik, de egy két helyen elkepzelheto h nincs rá lehetőség.
2019. okt. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Attól függ ki a konzulensed... én az enyémmel, már 3 féléve szenvedek... ennek az embernek semmi se jó...egyszerűen semmi.

Az egyetemi oktatás meg a való világ se korrelál, nemhogy a szakdolgozatok...

A professzorok, meg szentül meg vannak győződve, hogy amit elméletben tudnak az úgy működik a valóságban is...hát nagyon nem.

2020. okt. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7: Hát szerencsére már nem aktuális, rég meglett a diploma. :)


"Az egyetemi oktatás meg a való világ se korrelál, nemhogy a szakdolgozatok..."


Ebben viszont egyetértünk és ez hatványozottan igaz lesz a munkaerőpiacra. Én emiatt iszom most a levét és lehet pályát is váltok majd egy OKJ szakma formájában, mert sehogy nem tudok elhelyezkedni.

2020. okt. 25. 16:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok a diplomádhoz.


Per pillanat lehet pandemic oka is a nehéz elhelyezkedésnek. De valóban úgy a legkönnyebb, hogy már gyakornok vagy egy cégnél mikor befejezed. Multiknál szoktak lenni junior poziciók esetleg ilyet próbálj keresni.

Remélem sikerül hamar elhelyezkedned vagy megtalálni a szakmát ami boldoggá tesz.

2021. jan. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9: Nem fogok tudni elhelyezkedni, mert angolul se tudok normálisan és szakmailag nemhogy fejlődtem volna a karantén alatt, de még rengeteget is felejtettem. Szóval lélekben felkészültem már a pályaváltásra, mert egy év kihagyást (úgy hogy ezalatt semmi tapasztalatom nem lett) egy munkáltató sem fog már tolerálni pályakezdőként.
2021. jan. 2. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!