Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE, Pázmány vagy SZTE...

ELTE, Pázmány vagy SZTE (angol szak)? Milyen a légkör, mikortól van lehetőség dolgozni, milyen programokat szerveznek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 17:12
 1/10 A kérdező kommentje:
És ami szintén fontos: tanáron kívül még mi lehetek, ha elvégzem a szakot? (Azon túl, hogy hamburgersütő a McDonald's-ban...:S)
2010. júl. 15. 17:15
 2/10 anonim ***** válasza:

te minek mész ilyen szakra, ha nem érdekel? (a tanári képzést meg gondold meg, én nagyon szerettem, és már tanítok is szerencsére, de azok a csoptársaim akik nem akartak tanárok lenni, sorra véreztek a tanítási gyakorlatokon, módszertanokon)

nézd meg, milyen szakirányokat választhatsz (fordító, tolmács, alkalmazott nyelvész stb.)

ha nem akarsz tanítani se általánosban, se középsuliban, se nyelviskolában (pedig nagyon jó) elhelyezkedhetsz nagyobb válalatoknál, amelyeknek van külföldi érdekeltsége, kapcsolata, de ahhoz az angol nem elég

2010. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is tanár akarok lenni, de nem értem miért lehet elvérezni a tanítási gyakorlaton és a módszertanon?


Van kedved erről pár szót írni? Köszi


Én sajnos szerepelni nem szeretek, még az általános iskolások előtt annyira nem vagyok zavarban.

2010. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Érdekel az angol, szeretem, jól is megy, több könyvet olvastam már. De azért szeretnék pl. turizmust-országismeretet, újságírást (angolul, magyarul) tanulni a szakon, csak azt nem értem, hogy a honlapon sok szakirányt hirdetnek meg, de a Felvi-könyv szerint pl. csak angol vagy amerikanisztika választ6ó. Nem vágom, hogy hogy van ez...:S
2010. júl. 15. 17:49
 5/10 anonim ***** válasza:

nem vészes, ha szereted!!!!

Viszont akit soha nem érdekelt a tanítás, csak beadta, mert tanulni akart valamit, az bizony nagyott koppan. Mikor elő kell venni a kreativitásod, és neked kell feldatokat kitalálni a gyerekeknek, de úgy, hogy az módszertani szempontból megfeleljen, ugyanakkor érdekes is legyen, de utálod az elég rossz tud lenni. És ha így kerülsz ki gyerekek elé, megérzik, és "szétszednek".


De nem akarlak elriasztani, én mindig is tanár akartam lenni, érdekelt, csomó olyan tárgyat vettem fel, amit nem is kellett volna, de érdekelt a téma. Szerettem a módszertanos órákat, tentervkészítést, óratervírást, és a tanítási gyakorlatot. Én mindig örömmel készítettem érdekesebbnél érdekesebb feladatokat a gyerekeknek, megérezték, hogy örömmel megyek be, és így ők is rendesek voltak.

2010. júl. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ha újságírást, turizmust szeretnél tanulni angolul, ahhoz nem épp a legjobb az angol szak. itt töménytelen mennyiségben tanulhatod a nyelvtant (mondattan, lexikológia, szemantika, stilisztika, nyelvtudomány, szövegnyelvészet stb.), kézségtárgyakat (szókincsfejlesztés, beszédkészség, íráskészség stb.), irodalmat (brit dráma, líra, regény, amerikai regény, kortás amerikai, reneszánsz dráma stb. ), országismeretet... viszont úgy tudom, vannak olyan szakok, ahol tényleg tanulhatsz pl. újságírást, kommunikációt angolul.

szerintem írj a felvi.hu-nak, nagyon rendesek, és biztos segítenek, merre tudsz ilyet tanulni

2010. júl. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha csak feladatokat kell kitalálni, ami érdekli a gyerekeket, akkor nem gond, azt hittem valami más nehézség.

köszi

2010. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az hogy szétszednek a gyerekek mit jelent?

Szemtelenek vagy csak nem figyelnek oda?

2010. júl. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy csinálják, de rögötn leveszik, hogy tényleg érdekel a tanítás, szívvel lélekkel csinálod, vagy csak mert muszáj...

ha rájönnek, hogy muszájból, állandóan értetlenkednek, olyanon is hogy 1x1, hatan kérdezik meg 100x mi is a feladat? de van hogy semmit nem csinál... vagy beszól a záródon hogy "kistanárnéni/bácsi tessék már mégegyszer elmondani, mert ezt ugyanúgy nem értem, mint amit a múltkor tetszett magyarázni" Kell ennél nagyobb égés??

Ez konkrétan megtörtént csoptársammal, utálták, de ő is a gyerekekt.

Amúgy milyen tanár akarsz lenni? Bármit akarsz tanulni, nem rossz, ha az egyik szakod nyelv, arra mindig van kereslet.

2010. júl. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az angol mellé olaszt és/ vagy magyart vennék fel. Ha meg nem tanár lennék, akkor idegenvezető vagy kapcsolattartó egy cégnél... Köszönöm a válaszokat, várom a továbbiakat!
2010. júl. 17. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!