Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Önkormányzat tud róla, hogy...

Önkormányzat tud róla, hogy neked még hallgatói jogviszonyod van, vagy munkanélküli vagy vagy nem dolgozol sehol?

Figyelt kérdés
2019. szept. 29. 06:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Önkormányzat nem. Ha nem tanulsz tovább középsuli után, és regisztrálsz a munkaügyire, akkor a munkaügyi tud rólad, hogy nem dolgozol, és kiközvetíthetnek közmunkára, ajánlhatnak állást stb.

Ha továbbtanulsz, akkor nem tud rólad semelyik illyen szerv (járás, önkormányzat, munkaügyi) mivel nem regisztráltatod magad náluk.

Egyébként, ha nem mész továbbtanulni, és nem is regisztráltatod magad munkaügyin, akkor ott se tudnak rólad, de akkor úgy a tb-d sincs rendezve, és nem is vagy jogosult semmilyen támogatásra, ellátásra, mert se munkaviszonyod, se tanulói/hallgatói jogviszonyod nincs.

2019. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor nem értem, mert elvileg még az egyház is tudja, hogy van-e még hallgatói jogviszonyod, vagy nem, mert ezért nem kértek egyházi adót.

Amúgy már 23 vagyok, januárban jár le a jogviszonyom.

2019. szept. 29. 11:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egyház akkor tudja, ha egyházi fenntartású iskolába jársz.

Vagy ha a szülők erre hivatkozva kérnek mentességet.

Főleg, hogy az egyházi adó igazából önkéntes hozzájárulás. Például én se fizetek, sose fizettem, nem is járok templomba, ateista vagyok. De a nagymamám még fizetett.

És ha valaki templomba járó, és egyszercsak nem fizet, ez be sem hajtható, mint más adók.

2019. szept. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Honnan tudná
2019. szept. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!