Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy ötödik osztályban tabletet, okostelefont kér a tanár az órára vinni, mert nincs magyar értelmező szótár?

Figyelt kérdés

Én bevallom ennek ellene vagyok. Azt gondolom a gyerekek többségének komoly gondjai vannak a képernyőfüggőséggel, ha meg ott van náluk a tablet, telefon akkor az a nap már csak arról szól nekik.


Nem gondolom, hogy ettől lesz modern az oktatás.


2019. okt. 2. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Én meg azt gondolom, hogy főként ezekre a hasznos dolgokra lett kitalálva az internet, az okostelefon, meg a tablet. Ha a gyerekedre eddig ráhagytad, hogy akkor használja az okostelefonját, és azt nézzen, amit csak akar, az a te hibád, nem a tanáré...
2019. okt. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Ez a 21. század. A való életben ha keres az ember egy szót, akkor nem fogja már felcsapni az 1000 oldalas könyvet, hanem a neten beüti. Mindenhol ott van már az embernél az internet, senki nem használ már papír alapú szótárakat, értelmező könyveket, szinonima szótárakat. Szakemberek sem már.

Szerintem teljesen rendben van, hogy közösen keresnek mobilon/tableten.

Az a szülő feladata, hogy megtanítsa, hogy ne azon lógjon egész nap utána.

De szerintem az iskolában is szolnak, ha nem teszik el az órákon, amikor nem szükséges..

Egyébként meg te is itt írtad ki a kérdést, nem valamelyik papír alapú újságba küldted el, megkérdezve az újság pszichológusát.

Haladni kell a korral.

2019. okt. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Sok iskolat tudok ahol kerik. Fura de ez van el kell fogadni :/
2019. okt. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Már a tankönyvekben is van olyan feladat, hogy ezt meg azt, itt és ott keressék ki a neten, házinak is, órai munkának is.

Ha jól van használva az okostelefon neg ilyenek, akkor nincs semmi gond.

Mindennek vannak árnyoldalai. De a mai technikai világban több hatrányt okoz, ha tiltva van az okostelefonok használata, mint előnye.

2019. okt. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

SEmennyire!


Több okból is igaza van a kérdezőnek: 1. ez egy olyan kiadás, amire nem köteles egyetlen család sem

2. ha az ő nevelési elveivel nem egyezik, hogy ötödikes gyerekének okostelefonja legyen, akkor nem lesz. Helyesen.


Az iskolának kell gondoskodnia megfelelő számú taneszközről, segédanyagról (szótárak, lexikonok)

2019. okt. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ha valakinek nincsen ilyen eszköze akkor simán csak odaül egy osztálytársa mellé akinek van. Nyilván senki nem fogja megmondani a szülőknek hogy vegyenek a gyereknek emiatt telefont, de erről nem is volt szó.
2019. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek a kérdezővel, de nem azért, mert az okostelefonok és tabletek eleve annyira károsak volnának a gyerekeknek, hanem azért, mert az okostelefonok és tabletek közül a legolcsóbb is 20 ezer forint, amely erősen megterheli egy szegényebb család kiadásait. Ez már nem egy 70 forintos vonalzó kategóriája, ráadásul könnyű leejtéssel, rálépéssel egy pillanat alatt javíthatatlanul tönkretenni, illetve csábító préda lehet egy tornatermi öltözőbeli tolvajnak is. Éppúgy, mint ahogy a szegényebb szülőket nem lehet kötelezni arra, hogy a gyerekeiért befizesse a 15 ezer forintos osztálkirándulás-díjat, erre sem. Így viszont mivel egy tablettel vagy okostelefonnal nem rendelkező gyerek nem tudna az órán dolgozni, a tanárnak csak akkor etikus ilyen foglalkozást tartania, ha kivétel nélkül minden szülő igent mond a kérésére.
2019. okt. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azzal semmi baj nincs, hogy az órán használnak ilyesmit. Teljesen rendben van. 11 -dik éve van internet alapú vállalkozásom. Főállásban. Ha valaki én nem vagyok digitális analfabéta.


Viszont nem tudom kinek hány gyereke van, de a gyakorlat az, ha egy gyereknél okostelefon, vagy tablet van az le se fogja tenni addig ameddig valami rá nem kényeríti és bizony nem a szavak értelmezését fogja keresni. Mindig van egy pár olyan játék ami beszippantja a gyerekeket és ezek nem olyanok mint "régen" voltak. A készítőik igen tudatosan úgy alkotják meg ezeket a játékokat, világokat, hogy ha idő előtt kilépsz, vagy nem lépsz be adott időn belül újra le fogsz maradni, vagy nem jutsz előrébb. Egy idő után teljesen kényszeressé válik a viselkedésük. Persze minden igyekezet hiába, egy idő után lesznek dolgok amit csak bankkártyával lehet orvosolni. Nyilván nem mindenki, de a készítőknek elég az, hogy aki csak megteheti, kikönyörgi, kizsarolja a szülőktől. A többi meg valahol megreked valamelyik pályán.


Éppen mi nem vagyunk azok a szülők akik hagyják a gyereket lógni a tableten. Minden nap van egy időszak amikor lehet, de ennyi. Aki hagyja annak nincsenek ilyen gondjai, gondolatai. Most még.


Semmi kifogásom a digitális világ ellen, ha a gyerek programozni tanul, videót készít, képeket szerkeszt, tanul, vagy bármilyen hasznos dologra használja a rendelkezésére álló eszközöket.


Azok a gyerekek akik ezekkel az amúgy egyszerű, de kényszeres függőséget okozó játékokkal játszanak non-stop, belőlük nem lesz Teller Ede. Nem gond, ha a gyerek használja az informatikát, csak nem mindegy, hogy épp egy programot ír, vagy simogatja a képernyőt, mert azzal zombikat küld a sárkányokra és kinyithat egy újabb ládát, amiben az van, hogy még ez meg az kell, hogy hozzájusson a mittudomén milyen serleghez és nincs megállás, nincs kiszállás.


Gyakorlatilag az osztály 2/3 -a klasszikus képernyőfüggő.


Emiatt gondolom én azt, ha beküldöm a gyerekkel a tabletet, akkor azt lehet irodalom órán használják 10 percig hasznosan - valljuk be azért irodalom történész professzorok jutottak oda ahova tablet nélkül - de az összes többi időben zombiság minden féle szülői és tanári felügyelet nélkül.


Arról nem is beszélek, hogy csak egy leesés, egy rálépés, egy rántás a töltő vezetéken és a tabletnek K.O., aminek jó vége nem lesz.

2019. okt. 2. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!