Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy iskolában a tanárokat...

Ha egy iskolában a tanárokat alkalmazotti státuszból óraadóiba teszik át, akkor a tényleges tanórákon kívül semmit se várhat tőlük az iskola?

Figyelt kérdés

Kérem hogy CSAK a tanári-közokt világában jártasak válaszoljanak. Tájékozatlan okoskodókra nincs szükség.

Ha az iskolában egy tanár alkalmazott akkor van neki egy 8 órás munkanapja (elvileg papíron) ennek csak egy része telik tényleges tanórával (5-6-7 mikor mennyi) a többi idő meg felkészülési-admin időkeret (óravázlat napló dolgozatjavítás stb).

De azért adott napra a 8 órát fizetik ki.

És ezen plusz idő terhére mennek az iskolai programok rendezvények, értekezlet szülői kirándulás szalagavató ballagás stb. amit meg külön nem fizetnek ki (értelemszerű)


Na most!

Ha a tanártól elveszik az alkalmazotti státuszt és ÓRAADÓIba teszik, vagyis csakis a ténylegesen letanított órákat fizetik akkor milyen idő terhére csinálhat majd olyanokat mint iskolai rendezvények helyettesítés dolgozatjavítás kirándulás stb?

Mert ugye ezek nem tanórák = nem is fizetik ki.

De ha nem fizetik ki akkor milyen alapon várható el hogy a tanár a kifizetett órákon túlmenően akár 5 percet is benn legyen és akár egy tollvonást is tegyen?

Akkor az összes kirándulás szülői fogadóóra ballagás értekezlet stb stb dolgozatjavítás érettségi javítás mind mind lepasszolható ?

Hiszen nem tanóra tehát nem fizetik de ha nem fizetik akkor miért is lenne ott a tanár és végezné el ezeket?


Tud vki tanácsot erre?


2019. okt. 2. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Dolgazatjavítás és igény esetén szülői egyeztetés hozzátartozik egy tanár dolgaihoz. Mint az is, hogy felkészül arra az órára, mit megtart.


De rendezvények vagy kirándulás nem. Kirándulnibalapból az osztályfőnök viszi a diákokat egy kisérő tanárral (aki akár az óraadó is lehet, ha elválalja)


Órahelyettesítést meg ugyanúgy ki kéne neki fizetni.

2019. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Amikor egy tanár óraadóként dolgozik egy iskolában, akkor aláíratnak vele egy megbízási szerződést, amelyben világosan benne vannak a kötelezettségei, amelyeket az adott összegért vállalnia kell. Ezek a szerződések pedig általában úgy vannak megfogalmazva, hogy az iskola igazgatójának az érdekét szolgálják: általában nagyon is be lehet rángatni az illetőt mindenféle egyéb feladatra, értekezletekre is, hiába, hogy a megbízási szerződés nem számít munkaviszonynak. Minden azon múlik, mi van feketén-fehéren a megbízási szerződésben. Például simán beleírhatják a szertődésbe, hogy mondjuk a heti 8 tanórán felül további heti 2 órát az igazgató utasítására és megadott időben többletfeladatokra az órákon kívül is rendelkezésre kell állni. Persze lehet erősködni, hogy ezt így nem írom alá, de sajnos ekkor pedig az igazgató mondhatja, hogy köszöni, akkor nem kér belőled. (S tegyük hozzá, némi joggal, hiszen a tantestületek munkáját nehéz úgy vezetni, hogy közben van, aki órán kívül soha nem elérhető.) Mindenesetre az óraadók anyagilag is rosszabbul járnak, és az órarend tekintetében ugyanolyan kiszolgáltatottak, mint a főállásúak. Mondjuk azt mondják neked, hogy tarts egy-egy órát minden hétköznap reggel 8-kor és 11-kor. Elmegy az egész délelőttöd, mert 9 és 11 között két órára nem érdemes már hazamenni, kapsz egy héten megtartott 10 tanóráért mondjuk bruttó 30 ezret, ami egy tanítási hónapban bruttó 120-150 ezer, ám ebből kell fizetned magad után (főállású vállalkozóként) 50 ezer forint adót (ún. KATA adózás), így heti 5 délelőttel kerestél egy hónapban mondjuk nettó 80 ezret. A szünetekben viszont egy fityinget sem! A fizetésed nem fog nőni a ledolgozott évek szerint, mint a főállásúaknak, a nyugdíjad pedig minimális lesz. Úgy van ez kitalálva, hogy ne legyen túl vonzó óraadónak lenni.
2019. okt. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 chtt ***** válasza:
100%
A kettes kb. mindent leírt, amit tudni lehet (le is pontozták, hihi), az egyestől kérdezném, melyik iskolában tanít, hogy kifizetik a helyettesítést, mert felénk már évek óta nem. A hiányzó kollégától persze kőkeményen levonják a pénzt, de a helyettesítés az ún. kötelezően bent töltendő 32 óra terhére megy, és árva fillért sem kapunk érte, mint ahogy a nyolc órán felül elvégzett nem kevés munkáért se nem. Viszont aki tanárnak ment, és meg is maradt a pályán, az úgyis tudta, hogy nem meggazdagodni jön ide (még ha jól is jött az a túlóra és helyettesítés pénz, étkezési-, ruha-, könyvutalvány és egyéb juttatások, amelyeket már mind elvettek tőlünk.) (*szomorú mosoly*)
2019. okt. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!