Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megteheti egy iskola hogy...

Megteheti egy iskola hogy önkényesen aug 31-én már kezdi a tanévet tényleges órarendi oktatással?

Figyelt kérdés

Sok iskola van ahol aug 31-én évnyitó van. Oké. De megteheti egy iskola, hogy aug 31-én már órarendi órákat és oktatást tart? Van az EMMI rendelet a tanév rendjéről amely pontosan tartalmazza az iskolai szüneteket és a tanítási napok számát. Ettől se plusz se mínusz nem lehet(ne) eltérni. Olyan nincs hogy egy iskola azt mondja én csak szept 3-án kezdek és nem ekkor van nálam téli szünet hanem akkor-ez központilag rögzített.

De olyan sincs hogy buzgómócsing módra már 1 nappal korábban kezdek. Egy nap se lehet se plusz se mínusz.

Elvileg.

Hogy van ez?


2015. aug. 23. 17:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem lehet előbb kezdeni, ld :

[link]



"(4) Az iskola az (1)-(3) bekezdésben meghatározott szünetek mellett - a tanítási év kezdő és befejező napjának változatlanul hagyásával - más időpontban is adhat a tanulóknak szünetet,"


Én viszont tudok olyan iskoláról, ahol hétfőn már tanítanak.

Magánvélemény: igazuk van, egyébként a tanítási napok száma az illető oktatási intézményben sem lesz több, év közben kapják meg a gyerekek azt a napot.

2015. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!