Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanul valaki Anglisztikán,...

Tanul valaki Anglisztikán, úgy hogy csak a nyelvészet érdekli?

Figyelt kérdés

Részletes tematikát sajnos nem találtam, de amennyire látom, nagy hangsúly van a kultúrán,történelmen és az irodalmon is.

Hallottam már olyanról aki a nyelvészetet, de legalábbis bizonyos részeit nem szerette. De mi van ha valaki úgy megy oda, hogy a többi dolog nem érdekli?

Meg lehet szeretni a tananyagot vagy nagyon szenvedős lesz emiatt az egész?


Esetleg ha valaki tudna írni részletes követelményeket,számonkérési módokat, azt megköszönném:)



2019. okt. 5. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én anglisztika minorra megyek ebből a célból. Így is lesz egy irodalmas előadás és szeminárium, de ennyi még belefér. Utána az MA-n tudsz választani nyelvészeti irányt, de az elején muszáj eltűrni. Próbálj arra gondolni, hogy az irodalom által tudod fejleszteni a szókincsedet és akkor mindjárt lesz nyelvi haszna is. :)
2019. okt. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én fordítva voltam. Az irodalmat szerettem, nyelvészetet nem, de első év után van modulválasztás. És ha nyelvészetet választasz, akkor olyan tematikájú tárgyaid lesznek többségben, persze irodalom is, de az kevesebb.
2019. okt. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk harmadik évben lehet modult választani sajnos, addig vegyesen vannak tárgyak, irodalomból külön szigorlat (brit és amerikai is). Nekem elég szenvedés volt, szeretek olvasni, de az elemezgetés nem a kedvenc időtöltésem és némely tanár hihetetlenül unalmas órákat tart...Én is inkább a törit meg a nyelvészetet szerettem. Sokat kell majd olvasni, ebben biztos lehetsz :(.
2019. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább fordítva voltam, inkább az irodalom és a kultúra érdekelt, viszont a nyelvészettel is kibékültem. Igazából nem is volt túl sok fogalmam arról, hogy mégis mi az a nyelvészet, hogyan működik a gyakorlatban, mire jó, pláne nem olvastam szakszövegeket stb., stb. és talán emiatt sem vonzott. Viszont többségben nagyon jó nyelvészetis tanáraim voltak és miattuk megszerettem az órákat is. Egy-két tárgy volt csak, amit rosszabbul viseltem (pl. syntax szeminárium), de ez is a tanár miatt volt, mert nagyon nem volt szimpatikus a személyisége, stílusa és a módszerei. Aki viszont jó volt, annak nagyon élveztem az óráit és emiatt szívesebben is készültem, tanultam. Illetve azért voltak érdekes óráink ezen a területen is. Nálunk is a második évtől kezdődnek a specializációk, onnantól kezdve már picit jobb a helyzet, de tulajdonképpen végig van minden, irodalom, kultúra, töri, nyelvészet egyaránt. Szerintem abszolút kibírható, ha nem úgy áll hozzá az ember, hogy "fújj ez hülyeség, utálom", hanem azért nyitott, kíváncsi és érdeklődő.
2019. okt. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. okt. 6. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!