Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mennek tanárnak a tanárok?

Miért mennek tanárnak a tanárok?

Figyelt kérdés

Itt nem a sima toei irodalom tanarokra gondolok.

Hanem a szak tanarok akik gepeszmernokok villamosmernokok mernokinformatikusok.

Miert nem dolgoznak csak siman a szakmájukba? Amikor sokkal tobbet kereshetnenek.

Nekem pl feltunt h 50 eves mernoktanarok busszal jarnak vagy van autojuk de az is 1000 eves lerobbant. Akkor meg mi ertelme van tanarnak lenni?



2019. okt. 5. 18:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocs a helyes irasert telorol irtam
2019. okt. 5. 18:46
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom hivatásból/hobbiból, vagy szeretnek átadni másoknak saját tudást; éreznek magukban erre késztetést, meg úgy is érzik, hogy ők ezt jól tudnák csinálni, szeretnék ezt a szerepet, és élveznék, hogy előadásokat tartanak, megosztanak másokkal tudást, tapasztalatot. Egyszerűen erre éreztek magukban ilyen belső késztetést. Hogy ezt tudnák pl örömmel csinálni, ezért tudnának lelkesedni, ebben tudnának kiteljesedni pl.
2019. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Van, aki szeret tanítani, tudást átadni. Esetleg inkább elméleti ember, nem pedig gyakorlati, így a tudását nem a gyakorlatban, hanem az elméletben jobban tudja kamatoztatni.

Direkt írtad, hogy "szakmájukba"? (Vagy ez is a telefon miatt volt?)

2019. okt. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Busszal járnak , igen mert nem akarják szennyezni a környezetet. Pénz meg csak alapdolokra kell nekik, nem terhelik túl a bolygót a túlzott igényeikkel. Már elérte fejben egy szintet , neked is jó lenne.
2019. okt. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mert a busz az mivel megy te igenokos? 😂😂😂
2019. okt. 5. 19:34
 6/12 A kérdező kommentje:
Azert irtam hogy szakma mert nalunk nem minden tanar menok van aki muszeresz pl...
2019. okt. 5. 19:36
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Nekem döbbenetesen jó tanáraim voltak eü szakközépben, akkor eldöntöttem, hogy én is tanítani fogok. Büszke vagyok arra, hogy szinte nulla a pályaelhagyók száma a diákjaim közt.
2019. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer egy kirándulás során volt alkalmam beszélni egy tanárral, aki amúgy mérnök. Azt mondta azért, mert az vállalati évek alatt már mindent megteremtett magának és a családjának, így 60 évesen már csak arra vágyik, hogy pihenhessen. Emellett szereti a diákokat és a tanítást, pont elég, hogy eléldegéljenek a feleségével, aki szintén tanár volt.
2019. okt. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az utolsó írja. Tanítani nyugisabb, mint a versenyszférában lenni, így idősebb korban többen is váltanak, mikor már elértek olyan célokat, amiket előtte terveztek.


De manapság fiatal(!) mérnökök nem mennek mérnöktanárnak, at okait tudod, a kovetkezményei pedig már most is érezhetők. Szoktam nézegetni, hogy a Kandón hányan jelölik meg a villamosmérnök tanári szakot, évente alig páran, általában el sem indul a tanári a képzés a kevés jelentkező miatt, közben a nem tanári szakot meg több százan jelölik meg. Műszaki mérnökként nem fogsz fiatalon annyiért bohockodni, mint egy irodalom történelem szakos tanár, mikor az iparban kezdetben kétszeres, későbbiekben háromszoros bérezést kapsz.

2019. okt. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tanárom vállalkozó, már csak 5 milliónàl nagyobb költségvetèsű munkákat vállal el, 42 éve van a szakmàban, mégis tanár mellette egy gyűjtősuliban, nappalira kb csak romàk járnak akik a kisegítőből jöttek, minket estiseket szeret. Hobbiból csinálja.
2019. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!