Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mennek tanárnak a tanárok?

Miért mennek tanárnak a tanárok?

Figyelt kérdés

Itt nem a sima toei irodalom tanarokra gondolok.

Hanem a szak tanarok akik gepeszmernokok villamosmernokok mernokinformatikusok.

Miert nem dolgoznak csak siman a szakmájukba? Amikor sokkal tobbet kereshetnenek.

Nekem pl feltunt h 50 eves mernoktanarok busszal jarnak vagy van autojuk de az is 1000 eves lerobbant. Akkor meg mi ertelme van tanarnak lenni?



2019. okt. 5. 18:46
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

Jó a kérdésfelvetés

Íme néhány idézet a válaszokból, és amire egyenként reagálok, mint nyugdíjas mérnöktanár.

„ Amikor sokkal tobbet kereshetnene”

Az ember előszöris legyen tisztában a képességeivel, és eszerint válasszon pályát, foglakozást.

Másodszor, ne a magasabb fizetés vezérelje, hanem mi az, amit szívesen is csinálna. Én már középiskolás koromban is szerettem magyarázni(tanítani); a fizika/matek házileckét rólam másolták, rájöttem, hogy a tanításhoz nem csak szaktudás, de nagy empátia is kell.

„Tanítani nyugisabb”

Egyáltalán nem. Én 20 év középiskolai tanítás után elhagytam a tanítási pályát. Okok: érdektelenség, neveletlenség, fegyelmezettlenség, szemtelenség, nagyképűség jelellemezte az átlagot. Mindennek oka: a hagyományos családi nevelés hiánya; helyette nagyobb hatása van az „okostelefon”-nak, az utcának, a világhálónak, egymás hülyítésének, a „fake news”-nak.

„Van, aki szeret tanítani, tudást átadni”

Igen, ez jó meglátás, megerősítem. Lásd fenírtakat!

„Busszal járnak , igen mert nem akarják szennyezni a környezetet”

Ez így nem igaz. Kezdő tanárkén nem volt autóm. Hátrány: sok idő ment el az utazással és a várakozással. Előny: utazás közben volt időm mással voglalkozni: olvasni vagy GONDOLKODNI! (pl. azon, mit csináltam jól, mit csinálatm rosszul, hogyan csinálnám legközelebb…)

„Nekem döbbenetesen jó tanáraim voltak”

Nekem is. Az én középiskolámban tanítottak, példát mutattak és neveltek. Az egyetemi tanulmányaim során ezekre az alapokra támaszkodtam. A visszatérő osztálytalálkozókon mindenkinek hasonló volt a véleménye.

HOL VANNAK MA PÉLDAMUTATÓ TANÁROK? Bár, én tudok néhányról.

2019. okt. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hogy ilyen kérdéseket tehess föl nekik a számukra. :)

#Bocsi. (mint bocsánat.:))

2019. okt. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!