Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 2020. -as pontszámítási...

A 2020. -as pontszámítási rendszerben ha angolból teszek emelt szintű érettségit, de angolból felsőfokú nyelvvizsgám is van, megkapom a pluszpontot?

Figyelt kérdés

Angolból és történelemből fogok emelt szinten érettségizni, illetve van már egy angol B2, C1 és egy francia B2 nyelvvizsgám. Ezért, ha minden igaz, 90 pluszpont jár összesen. Vagy probléma, hogy ugyanabból a nyelvből teszem az emelt érettségit és a felsőfokú nyevvizsgát? Hány pluszpontom lesz így?

Előre is köszi a válaszokat!



2019. okt. 7. 17:50
 1/5 anonim válasza:
Szia! Én sajnos úgy tudom, hogy csak az egyikért kapod meg a pontot (vagy az emelt érettségi vagy a felsőfokú nyelvvizsga, attól függően melyik ér többet), de a héten megyek egy továbbtanulási tanácsadóval beszélgetni és meg szeretném kérni, hogy cáfolja vagy erősítse ezt meg. Ha nem felejtem el elmondom ő mit mondott!:)
2019. okt. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Neked így járni fog a 90 pont plusz!Emelt törire megkapod az 50-et a felsőfokú nyelvre a 40-et Nem irigylem a most jelentkezőket ( én másodéves vagyok ) Ha jól értelmezem a 2020-tól érvényes rendszert, hiába előírás két emelt (pl orvosi) ezért csak plusz 50 szerezhető az eddigi 100 helyett a másik plusz 50 nyelvvizsgával (emelt) 40 pont 10 pont OKTV ,sport stb sőt még ha jól gondolom az első középfokú nyelvvizsga után sem jár a plusz pont mert az követelmény a felvételhez !! Néztem az OH honlapján is elég ködös a megfogalmazás !!Amúgy meg sok siker Neked kitartást szorgalmat!
2019. okt. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2019. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Küldöm Neked ezt a most megjelent tájékoztatót de szerintem ez teljesen az amit gondoltam a 2-es válaszomban . Jó tájékozódást !!!
2019. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
(első válaszoló vagyok) Látom már mások tudtak válaszolni, de azért gondoltam én is elmondom, hogy a tanácsadó azt mondta, hogy jár a 90 pont (és ezt neki hivatalosan levélben alá is támasztották). Egyébként elméletileg már csak az angol b2 és c1-ért megkapnád a 40 pontot, ha mindkettőt megcsinálod.
2019. okt. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!