Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hogyan is megy...

Egyetemen hogyan is megy akkor ez az állami ösztöndíjról való önköltségesre átsorolás?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet és csak most tudtam meg nem rég, hogy egy bizonyos átlag alatt átsorolnak állami ösztöndíjas helyről önköltségesre. Ez még okés, de az, hogy ez mi van számolva, és hogyan zajlik már nem annyira.

Tehát eddigi kutakodásom alapján, ha én idén kezdtem az egyetemet 1. félévét, btk-n, akkor a 2. félév végén (tehát az utolsó 2 aktív félévem) átlaga, (tehát az 1.+2.-at) és a krediteim száma alapján történik. Ami ebben az évben 36 kredit, és 3.-mas tanulmányi átlag.

Ez eddig okés? Mert olyat is hallottam hogy ez növekedni fog, és btk-n 1 év múlva 3,25,majd 3,5lesz a szabály.

De világosítsatok fel ha van még bármi más, nagyon új vagyok a témában



2019. okt. 8. 00:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Üdv!

Két egyetemi tapasztalataim alapján úgy történik, hogy ha megvan a 36 kredit két félév alatt, akkor a meglévő tárgyaid átlagával számolnak, tehát nem ront rajta ha nem sikerült valami.

2019. okt. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Eddig okés.
2019. okt. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!