Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átsorolnak fizetősre?

Átsorolnak fizetősre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! BME-n tanulok energetikán, de sajnos elég rosszul sikerült a félévem, nem tudtam tanulni magánéleti okok miatt (édesapámnál novemberben diagnosztizáltak nyirokrákot, az őszi félévet éppcsak átvészeltem, de most tavasszal alig sikerült tanulnom, valahogy a koncentráció is nehezemre esett. Nemtudom, mindegy, sz@r félévet zártam)


Előző félévben 36-ból 32 kreditem lett, most úgy néz ki 35-ből 23 biztos, de holnapután vizsgán kiderül, hogy 28 lesz-e.


Átlagom alacsony lett, sok kettesem lett.


Attól tartok átsorolnak fizetősre, de egyértelmű leírást nem találtam hogy zajlik ennek a számítása.


Tudnátok segíteni?

Azt tudom, hogy talán a súlyozott átlagomnak kell 2,75-nél nagyobbnak lennie. De azt hogy számolják ki? Bukott kredit számít-e bele?


Előre is köszönöm a segítségeket!



2019. jún. 19. 01:13
 1/2 A kérdező kommentje:
Jajj és egy tárgyhoz a méltányosságimat is elhasználtam zh-t harmadjára pótolni, holnapután vizsga belőle, aztán kiderül, hogy megérte-e
2019. jún. 19. 01:18
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előző két félévben el kell érned legalább 36 kreditet és a súlyozott tanulmányi átlagodnak legalább 2,75-nek kell lennie.

Az átlagba nem számít a bukott kredit csak a teljesített.

Neptunban meg is tudod nézni: Tanulmányok-> Tanulmányi átlagok-> súlyozott tanulmányi átlag.

2019. jún. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!